joygame dijital eglence oyun platformu hakkimizda

İADE ŞARTLARI ve TÜKETİCİ BİLGİLENDİRME NOTU

 

Joygame sitesinden satışa sunulan tek unsur, Joypara adını taşıyan oyun parası olup Joypara sadece Joygame’in oyunlarında kullanılabilen oyun parasıdır. Joygame elektronik bir kod olup, Kullanıcı/Tüketiciye elektronik ortamda ve anında teslim edilmektedir. Bu özelliklerinden dolayı Joypara 4077 sayılı Kanun ve Mesafeli Satış Sözleşmeleri Yönetmeliği uyarınca iade talebine konu edilemez. 

Kullanıcıların, bu web sitesinden satın aldıkları ürün ve hizmetler tüketici/kullanıcıya anında teslim edilen mallar kapsamında olup bu tür satışların Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Mevzuat ve bu konuda geçerli uluslar arası sözleşmeler kapsamında düzenlenen satıştan cayma hakkı ve bu hakkın kullanımına ilişkin hükümlere tabi değildir. Buna göre kullanıcıların bu site üzerinden yaptığı alış verişlere konu ürün ve hizmetler kullanıcıya teslim edilmekle tüketilmiş sayılır ve iade yahut değiştirme talebine konu edilemez. Kullanıcı/tüketiciler bu hususu kabul, beyan ve taahhüt eder.

Joygame sitesinden kullanıcı/tüketiciler tarafından alınan her türlü ürün veya hizmetin anında ifa edilen edim niteliğinden olmasından ötürü bu ürün veya hizmetlerin kullanımı ve fayda elde edilmesinde kullanıcı/tüketici hatalarından kaynaklanan etkilerden ve zararlardan Joygame sorumlu değildir. Joygame tarafından sunulan her türlü hizmet ve ürünün yukarıda anılan vasıflarından ötürü kullanımından ve başarımından doğan risklerin tümü kullanıcıya/tüketiciye aittir. Mesafeli Sözleşme niteliğindeki bu site içindeki işlem ve sözleşmeler ilgili mevzuata göre, elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ve tüketiciye anında teslim edilen mallara ilişkin sözleşmeler cayma hakkı ve kullanımına ilişkin hükümlere tabi değildir. Bu nedenle Joygame tarafından hiçbir koşul altında ücret iadesi veya değiştirme yapılmamaktadır. Kullanıcılar işbu sitenin sunduğu ürün ve hizmetlerle ilgili olarak beyan edilen bu durumu bilir ve aksi yönde bir talepte bulunmamayı kabul ve taahhüt ederler.

Joygame tarafından sunulan oyun hizmetleri kapsamında kullanıcıların kullanım ve katılım koşulların aykırılık niteliğinde değerlendirilecek her hangi bir ihlal veya eyleminin tespit edilmesi durumunda ilgili oyunun telif hakları sahibinin de muvafakati ile kullanıcının oyun içerisindeki hesabı geçici veya kalıcı bir süre boyunca dondurulacaktır. Bu durumda kullanıcı oyuna tekrar girmeyeceğini ve eğer o ana kadar varsa oyuna katılım amacıyla yapmış olduğu ödemelerin iadesini talep etmeyeceğini beyan, kabul ve taahhüt eder.

JOYGAME SİTESİNDEN JOYPARA DIŞINDA BİR ÜRÜNÜN SATIŞA SUNULMASI HALİNDE AŞAĞIDAKİ ŞARTLAR TATBİK OLUNUR.

1. Ürünü İade Etmek İstediğimde Ne Yapmam Gerekiyor?

Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 7 gün içerisinde, ürün iadesi gerçekleştirebilirsiniz. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde ise varsa ürünün garanti belgesinde belirtilen prosedürler geçerlidir. Aşağıda yer alan kriterler çerçevesinde, ürün/ürünlerin iadesini sağlayabilirsiniz.

İade edeceğiniz ürünü, faturanızın İade Formu bulunan nüshasını doldurarak, paketi hasar görmemiş, ürünün kullanılmamış hali ve tüm aksesuarlarıyla birlikte Aydınevler Mah. Sanayi Cad. No:3 Centrum İş Merkezi Kat:5 502-503 Maltepe İSTANBUL ile karşı ödemeli olarak göndermenizi rica ederiz.

İadenizi gönderdikten sonra, gerekli olması halinde sizden faturaya ait 12 haneli gönderi kodunuz talep edilebilir. Sorun yaşamamanız adına, gönderi kodunuzu lütfen saklayınız.

Tek kullanımlık ürünler, sipariş üzerine yapılan ürünler, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Joypara bu kapsamda iade talebine konu edilemeyen ürün vasfındadır

Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir.

İade bedeli, ürünlerin depoya ulaştığı andan itibaren, iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra, kredi kartınıza aktarılmaktadır. Bankanıza bağlı olarak iadenizi kredi kartınızda görmeniz, birkaç gün sürebilir.

Siparişinizde kullandığınız indirim kuponu varsa, iade işlemi esnasında hesabınıza yeniden tanımlanacaktır. Siparişinizin yapıldığı tarihte indirim kuponunda kalan kullanım süresi kadar süre, yapılacak iade işlemi ile yeniden başlayacaktır.

İade Adresi: Aydınevler Mah. Sanayi Cad. No:3 Centrum İş Merkezi Kat:5 502-503 Maltepe İSTANBUL

2. İade Etme Süresi Kaç Gündür?

www.joygame.com üyelerinin cayma hakkı kullanımı mümkün olmayan Joypara dışında varsa diğer ürünler bakımından "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" kullanım süresi teslimden itibaren en fazla 7 gündür.

3. Hangi Ürünleri İade Edemiyorum?

Tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) ancak ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir. Joypara teslim edilemekle tüketilen bir ürün olup iade talebine konu edilemez.

4. İademi Hangi Adrese Göndereceğim?

Joypara ürününde iade mümkün olmadığı için bu hariç olmak üzere bu siteden edinilen varsa diğer ürünlerin iade adresi Aydınevler Mah. Sanayi Cad. No:3 Centrum İş Merkezi Kat:5 502-503 Maltepe İSTANBUL

5. İadede Kargo Masraflarını Ben mi Ödeyeceğim?

İade talebiyle www.joygame.com a gönderdiğiniz tüm ürünlerin kargo masrafları firmamıza aittir. Siparişiniz ile birlikte gelen faturanın arka yüzünde mesafeli satış sözleşmesi bulunan nüshasındaki iade formunu eksiksiz doldurarak, Aydınevler Mah. Sanayi Cad. No:3 Centrum İş Merkezi Kat:5 502-503 Maltepe İSTANBUL ile aşağıdaki adrese Karşı Ödemeli olarak gönderebilirsiniz.

6. İade Ettiğim Ürünün Geri Ödemesi Ne Zaman Yapılacak?

Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra www.joygame.com tarafından kredi kartınıza iade işlemi gerçekleştirilir.Bankanıza bağlı olarak, iadenizi kredi kartınızda görmeniz, bir kaç gün sürebilir. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır.

7. Elime Geçen Ürün Kusurlu Ne Yapmam Gerekiyor?

Joypara hariç, ürünü iade süresi içerisinde tarafımıza göndermeniz halinde, gerekli kontroller yapılarak stoklarda bulunması durumunda ürün/ürünlerin değişimi yapılacaktır. Ürün/ürünlerin tedarikçi firma stoklarında olmaması durumunda siparişiniz iptal edilerek para iadesi işlemi gerçekleştirilecektir. İade işlemleri detayı için bkz. "Ürünü iade etmek istediğimde ne yapmam gerekiyor?"

Joypara’nın oyun kullanıcı hatası dışında kusurlu olması için ALICI’nın sistemsel dönüşü yapma işlemine elverişsiz olması gerekir. Joypara için böyle bir olasılık bulunmamaka beraber, söz konusu olması halinde müşteri destek ekibi ile irtibata geçilerek durumun bildirilmesi ve Joypara kodunun müşteri destek tarafından control edilmesinin sağlanması gerekmektedir.

8. Tutar İadem Neden Taksit Taksit Yapılıyor?

İade ve taksitlendirme uygulaması olmayan Joypara dışında bu siteden varsa edinilen ve iade hakkı kullanılan ürünlerde taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin, tamamı kredi kartınıza iade edilmekte ancak bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi, taksitli olarak kartınıza yansıtılmaktadır.

9. Siparişimi Nasıl İptal Edebilirim?

Joypara satışlarında satış iptali, anında teslim uygulamasından dolayı mümkün değildir. Bu siteden edinilmesi halinde diğer ürünler için ilk olarak siparişinizi ana sayfanızda yer alan Hesabım sekmesinden kontrol etmelisiniz. Eğer siparişiniz 'Sipariş Hazırlanıyor' ya da 'Kargoya Verildi' statüsünde değilse talebinizi ve sizlere daha iyi hizmet verebilmemiz için iptal etme sebebinizi iptal@joygame.com adresine e-mail göndererek iletebilirsiniz.