Paramanya Cup Finali sonuçlandı!! 08.06.2016
c2ti

Türkiye’nin en sevilen mobil oyunu Paramanya’nın, Türkiye’de şimdiye kadar düzenlenen en büyük offline mobil oyun turnuvası Paramanya Cup’ın finali 5 Haziran’da Crispino Cafe’de gerçekleşti. EuroCups tarafından düzenlenen ve toplamda 7 bin TL ödülün sahibini bulduğu turnuvada final müsabakalarına katılmaya hak kazanan 32 oyuncu kıyasıya mücadele etti. 

Paramanya Cup’a katılarak, 30 kişiyi geride bırakan ve final müsabakasını gerçekleştiren Murat Sarıoğlu ve Keremcan Dikel kazandıkları ödülün mutluluğunu yaşadı. Paramanya Cup’ın şampiyonu, turnuvaya kız arkadaşı ile birlikte katılan Murat Sarıoğlu oldu. 

Turnuvaya İzmir’den katılan şampiyon Murat Sarıoğlu 11 aydır Paramanya oyuncusu olduğunu belirterek “5 yaşından beri oyun oynuyorum. Önceden daha çok bilgisayar oyunu oynuyordum ancak son zamanlarda tamamen mobil oyun oynuyorum. Paramanya’yı günde ortalama 4 saat oynuyorum. Turnuvayı da Paramanya’nın resmi sitesinden gördüm ve hemen dahil olmak istedim” dedi. 

 

Paramanya Cup’ın 2.’si Keremcan Dikel de turnuvaya İzmir’den katıldığını belirterek; “Paramanya’yı ilk günden beri takip ediyorum. 6 arkadaşımla birlikte turnuvaya katıldık, ben 2. oldum. Kazandığım ödülü ablamın düğünü için kendisine hediye etmeyi planlıyorum” dedi

 

Paramanya Cup’ın 3.’sü ise turnuvaya Bolu’dan katılan 22 yaşındaki Ensar Demiröz oldu. Paramanya ile televizyon reklamları aracılığıyla tanıştığını belirten Demiröz, “Mobil oyunlara her daim ilgim vardı. Paramanya ile tanışmam ise Paramanya’nın reklamları aracılığıyla oldu. Bir mobil oyunun bu kadar büyük bütçeli reklamlar yapması dikkatimi çekmişti” dedi.

Nescafe ve TP-Link’in sponsor olduğu Paramanya Cup’ı, Youtube ve Facebook kanallarından canlı yayınlanan final müsabakasını izleyen 1000’leri aşan Paramanya takipçisine EuroCups ekibi tarafından, çeşitli hediyeler ve Paramanya elması dağıtıldı.

 

İlerde daha da zevkli ve çekişmeli turnuvaların olmasını umuyoruz, kazananların yanında katılan herkese Paramanya Ekibi olarak tebrik ediyoruz!.

Yorumlar