Zombi Salgınından Korunmanın 7 Yolu 13.3.2018
dc4h

Hepimiz dünyada zombi salgınının olduğu Amerikan filmleri veya dizileri izlemişizdir. Bunun yanında birçok zombi içeren video oyunları bulmak da mümkün.

 

 

Dünyada her şey güzel giderken bir virüs sonucunda insanların neredeyse tamamı bu bilinçsiz, insan yiyen yaratıklara dönüşür. Daha sonra hayatta kalmayı başaran azınlık bir grup yaşamlarına devam ederler. Hikaye hep böyle olur. Ya bir gün bu sadece bir hikayeden çıkıp gerçeğe dönüşürse?

 

İlerleyen teknoloji ve tıp ile tedavi bulmanın yanında laboratuvarlarda virüs üretmek de mümkün. Böyle bir felaket anca filmlerde olur diyorsan bence o kadar da emin olma. Senin için hazırladığımız hayatta kalma rehberiyle önceden hazırlıklı olabilirsin.

 

Hayatta Kalmak İçin Önce Yemek ve Su

Diyelim ki zombi saldırısından kaçabildin, peki ya sonra? Yemek ve su olmadan çok fazla yaşayamayacağın bir gerçek. Hele ki kurak bir yerde yaşıyorsan işin zor. İlk iş hemen en yakın markete gitmek. Nasıl olsa artık sana her şey beleş. Alabildiğin kadar almaya başla.

 

Cephane Oluşturmaya Hazır Ol

Hayatta kalabilmek için kendini korumana ihtiyacın var. Tabii ki bunun anahtarı da birçok silaha sahip olmaktan geçiyor. Üzerinde ve yanında birden fazla silah ve yeterli merminin olduğuna emin olmalısın. İş sadece silah kullanmakla bitmiyor tabii ki, bu alanda uzmanlaşmak lazım. Bir kurşunun ıskalaması bile hayatına mal olabilir.  

 

Kendi Üssünü Oluştur

Cephaneni oluşturup yiyecekleri stokladıktan sonra bunları korunaklı bir yerde muhafaza etmek lazım tabii. Hayatının geri kalanını bu güvenli merkezde geçireceksin. Bunun için konumunu çok iyi seçmek lazım. Camları az olan bir binanın en üst katı tercihimizdir. Daha sonra tüm binaya tuzaklar yerleştirmek gizli geçitler yapmak da bir hayli avantajlı olur. Kesinlikle dikkatli olman gereken nokta ise dışarı çıktığında meydanlardan ve AVM’lerden uzak dur!

 

Hayatta Kalmak İçin Her Şeyi Yapmalısın

Sadece yeme içmeyle olmuyor tabii. Bu süreçte hasta olacak ve yaralanacaksın da. Onun ilk yardım bilmek ve ilaçlardan anlamak gerekli. Sadece bu da değil. Tarımcılığı ve her türlü eşyayı tamir etmeyi öğrenmek gerekli.

 

Kaslarına Güven

Başarıya giden yol kesinlikle fit bir vücutta yatıyor. Silahlarına çok güvenmeden önce, bedenine güvenmelisin. Silahının bittiği yerde, vücut gücünü kullanmak önemli. Saatlerce süren kovalamacalara yenik düşmemek için her gün kasları çalıştırmak şart!

 

Her Yeri Avcunun İçi Gibi Ezberle

Korunaklı evinde oturmakla bitmiyor iş. Dışarı çıktığında nerenin nerede olduğunu bilmen gerekli. Hangi cadde hangi sokağa bağlanıyor, nereler çıkmaz sokak, nerelerde gizli geçitler var… Zombilerin üzerinde üstünlük kurmak istiyorsan ezberinin kuvvetli olması gerekli. Kaçarken ‘’Acaba bu yol nereye çıkıyor yahu?’’ diye iki saniye bile düşünsen vay haline…

 

Birlikten Kuvvet Doğar

Ve geldik en önemli unsurlardan birine; hayatta kalan diğerleriyle iletişime geçmek.  Büyük ihtimal bu virüsten sağ kalan tek kişi sen değilsin. Çok uzaklarda da olsalar diğer insanları bulmalı ve onlarla birlik olmasın. Birbirinize kenetlenip bir aile gibi hareket etmeyi öğrenebildiğiniz zaman hayatta kalma şansınız büyük ölçüde arttığını göreceksiniz.

 

Bu kötü senaryo gerçekleşmeden kendini hazırlayabilirsin. Zombilerle ilgili filmler ve diziler izlemek işini kolaylaştıracaktır. Tabii en önemlisi de hikaye içinde yaşayarak öğrenmek. Hemen buradan zombi oyunumuzu ücretsiz indirebilirsin.

Yorumlar