Sunucular Birleşiyor! 31.08.2015
6tp5

Değerli Cengiz Han 2 oyuncuları,

Sizlere daha iyi bir oyun ortamı sunabilmek adına gerçekleştireceğimiz sunucu birleştirme çalışmalarına başlamış bulunuyoruz. Bu bağlamda, aşağıda yer alan prosedürler birleşme öncesinde, sırasında ve sonrasında yapılacak işlemleri kapsamaktadır.

Cengiz Han 2 sunucularında 31 Ağustos 2015 tarihinde yapılan bakım ile, "Bölüm 1"de yer alan değişiklikler yapılmıştır. 7 Eylül 2015 saat 23:59 ile birlikte ise, sunucularımızda birleştirme çalışmaları başlayacaktır. Birleştirme işlemi ortalama 2 gün sürecektir.31 Ağustos 2015 tarihi itibari ile;

* Cengiz Han 2 sunucularında birleştirme işlemi tamamlanana kadar, yeni karakter oluşturma işlemi durdurulmuştur.

1- Yeni lonca kurma işlemi durdurulacaktır.
2- Hanlık Parası satışı durdurulacaktır.
3- Tüm banka fonksiyonları durdurulacaktır.
4- Lonca savaşlarına kayıt ve lonca savaşlarına giriş durdurulacaktır.
5- 2vs2 savaş alanına kayıt ve girişler durdurulacaktır.
6- 6vs6 savaş alanına kayıt ve girişler durdurulacaktır.
7- Şehir savaşlarına kayıt ve girişler durdurulacaktır.
8- Kraliyet savaşına kayıt ve girişler durdurulacaktır.
9- Bölge savaşlarına kayıt ve girişler durdurulacaktır.
10- Bölge savaşlarına kayıt ve girişler durdurulacaktır.
11- İmparatorluk savaşları durdurulacaktır.
12- Lonca sıralamaları ve savaş sıralamaları sıfırlanacaktır.

7 Eylül 2015 saat 23:59 itibari ile sunucu birleştirme işlemi başlayacaktır. Bu bağlamda;

1- Seviye 10(Seviye 10 dahil olmak üzere) ve daha düşük olan karakterler, her iki sunucuda da silinecektir.
2- Son 3 aydır oyuna giriş yapmamış olan, seviye 20(seviye 20 dahil olmak üzere) ve altındaki tüm karakterler, her iki sunucuda da silinecektir.
3- Son 6 aydır oyuna giriş yapmamış olan, seviye 50(seviye 50 dahil olmak üzere) ve altındaki tüm karakterler, her iki sunucuda da silinecektir.
4- Seviye 1 ve 2 olan loncalar tamamen silinecektir.
5- Her iki sunucuda da karakter isimleri aynı olan oyuncuların, birleşme sonrasında isimlerini düzeltmeleri için 7 gün süreleri bulunacaktır.
6- 7 gün sonra yapılacak bakım ile yapılan düzenlemeler kaydedilir. Karakter ve loncalar için yeniden adlandırma fonksiyonu kapatılır.1- Birleşme sonrasında 3 karakteri olan hesaplarda oluşacak durumlar;
a. Hesap içerisinde bulunan en yüksek seviyeye sahip 3 karakter korunacaktır.
b. Eğer karakterleri aynı seviyedeyse, ekstra karakterler rastgele silinecektir.
c. Birleşme sonrasında karakter sayısı 3'ün üzerinde olamaz.

2- Mevcut sunucudaki karakter ve lonca adı, hedef sunucudaki adlarla aynı ise, birleşen sunucuda karakter ve lonca adının sonuna @worldid(@Dargan / @Tibet) eklenecektir.

3- Her iki sunucuda da aynı olan karakter ve lonca isimlerinin düzenlenmesine ilişkin olarak;
a. Birleşen sunucuya giriş yapan oyuncu, karakter seçme ara yüzünde bulunan "Yeniden İsimlendir" butonunu kullanarak aynı olan isimleri düzeltebilecekler. Aynı olan isimlerin değiştirilmesi için sadece bir hak tanınmıştır. Bir kere bu buton kullanıldığında, bir daha ara yüzde görüntülenemeyecektir.
b. Lonca lideri karakteri ile oyuna giriş yaptıktan sonra, karakter seçme ara yüzünde "Lonca İsmini Değiştir" butonu yer alacaktır. Lonca Lider, loncasının ismini bu butona tıklayarak değiştirebilir. Aynı olan isimlerin değiştirilmesi için sadece bir hak tanınmıştır. Bir kere bu buton kullanıldığında, bir daha ara yüzde görüntülenemeyecektir.


4- Her iki sunucuda da aynı olan karakter ve lonca isimlerinin değiştirilmesi için, oyunculara 7 gün süre tanınmıştır. İsim değişiklikleri için tek hakları bulunduğundan, oyuncuların bu işlemi dikkatli bir şekilde yapmaları gerekmektedir.

5- Değiştirilen karakter ve lonca isimleri, bakımdan bir hafta sonra geçerli olacaktır.

6- Birleşmeden sonra tüm sıralama bilgileri sıfırlanacak olup, sunucu bakımı ile birlikte yeni sıralama geçerli olacaktır.

7- Tüm ülke yöneticilere(Kral, Kraliçe ve diğer yöneticiler) ait bilgiler sıfırlanacaktır. Birleşmeden bir hafta sonra ilk Kraliyet Savaşı başlayacaktır. İlk Kraliyet Savaşı, tüm savaşlarda olduğu gibi bayrak kapma etkinliği ile yapılacaktır.(En fazla bayrağı kapan lonca, o haftanın ülke yöneticisi olacaktır.)

8- Birleşmeden sonra, krallıkların ulusal sıralaması(krallar da dahil olmak üzere) sıfırlanacaktır. Birleşmenin hemen ardından ilk Kraliyet Arenası gerçekleşecektir. Belirtilen zamanda, yeni krallar ve diğer yöneticiler oluşturulacaktır. O gün yeni krallar belirlenemez ise, yeni krallar belirlenene kadar arena her gün açılacaktır.

9- Birleşmeden sonra, oyuncular banka hesaplarını yeniden aktif hale getirip banka üzerinden tüm işlemlerini gerçekleştirebilirler.

10- Birleşmeden sonra, banka hesaplarında bakiyesi olan oyuncuların paraları, çantalarına aktarılacaktır. Bu işlemden sonra banka hesabı sıfırlanacaktır.

11- Birleşmeden sonra, oyuncular arkadaş, usta ve çırak, evlilik ve lonca kayıpları yaşayabilir. Bu kayıplardan herhangi birini yaşayacak olursanız, destek ekimi bile irtibata geçiniz.


1- Seviyesi 10 ve altında olan karakterlerinize para yatırmış ya da transfer etmişseniz, karakteriniz ile birlikte paranız da silinecektir. Bu tarz bir kayıp yaşamamak için karakterinizin seviyesini yükseltebilir ya da seviyesi yüksek bir karakterinize transfer edebilirsiniz.

2- Birleşme öncesinde 3'ten fazla karakteriniz varsa, para ve eşyalarınızı seviyesi en yüksek 3 karakterinize transfer etmenizi öneriyoruz. Böylece düşük seviyeli karakterleriniz silinse bile kayıp yaşamamış olursunuz.

3- Birleşme ile birlikte sıralama bilgileri de sıfırlanacaktır. Birleşmeden sonra sunucu için bulunan haftanın sıralaması yeniden hesaplanacaktır. Sıralamanın hesaplanma zamanı değişmeyecektir. Oyuncular sıralamaya birleşme işlemi bittikten sonra katılabileceklerdir.

4- Birleşme öncesinde, oyuncu tarafından Mayinna'dan kabul edilmemiş ödül ve para hediyeleri, birleşme sonrasında silinecektir. Birleşme öncesinde oyun için bulunan, hediyelerini oyuncuların kabul etmeleri gerekmektedir.

Yorumlar