Razer ManO'War 7.1 Kulaklık İncelemesi 22.12.2017
cvhl

Oyuncular artık oyun oynarken bilgisayarların yalnızca iç donanımına değil; fare, klavye, kulaklık ve mikrofon gibi aksesuarlarına da önem veriyorlar. Yalnızca oynayanlar için oyun zevkini, yayın yapanlar için de yayın kalitesini etkileyen bu aksesuarlardan belki de en önemlisi olan kulaklıklar. Razer’ın ManO’War 7.1 kulaklığına bir bakalım.

Ambalaj ve Kutu İçeriği

Ambalajda artık Razer ile özdeşleşmiş olan siyah ve yeşil rengin kullanıldığını görüyoruz. Kutunun tasarımı şık ve sağlam yapılmış. Kutuyu açtıktan sonra kulaklığı bulunduğu yerden çıkarmak diğer ürünler gibi eziyet haline gelmiyor. Gayet kolay bir şekilde kelepçelerinden ayırarak kulaklığı çıkarabiliyorsunuz. Kutuda garanti belgesi, kullanım kılavuzu, bir tane uzatma kablosu (160 cm) ve bir tane de kabloları USB’ye dönüştürmeye yarayan adaptör çıkıyor.

 

Dış Görünüş ve Ergonomi

Kulaklık kablolu bir kulaklık. Kulak kısmında destek yastıklar yumuşak ve esnek. Bu yüzden kulağı ve kafayı acıtmıyor. Ayrıca bu dış yastıklar değiştirilebilir şekilde dizayn edilmiş. Deforme olursa cüzi bir ücret karşılığında yenisini alabilirsiniz. Başın üst kısmına denk gelen yastık kısmı ise nispeten ince yapılmış. Kesin olmamak beraber kel veya çok kısa saçlı kişiler için bu durum sorun yaratabilir.

 

Gerek kulak kısımları gerek kulaklığın kendisi büyük. Fakat bu büyük boyutuna rağmen gayet hafif ve taşınabilir. Kulaklığın solunda ve sağında 11’er tane uzunluk ayarı var ve oldukça esnek ve harekete uyum sağlayacak şekilde yapılmış. Sağlamlık konusunda çok güven vermese de hareket alanınızı kısıtlamaması için bu şekilde oynar başlıklı olması önemli.

 

Kulaklıkta yer yer parlak yer yer mat olmak üzere tek renk hakim: Siyah

Kutudan çıkan kablolar ise sağlam şekilde kumaşla kaplanmış ve kolayca yıpranması olası görünmüyor.

 

Teknik Özellikler

Frekans aralığı: 20 - 20,000 Hz

Empedans: 32 Ω ¬ at 1 kHz
Hassasiyet (@1 kHz): 118dB
Güç (Max): 30 mW
Ses sürücüleri: Neodimyum mıknatıslı 50mm
Bağlantı arayüzü: 3.5mm Analog
Ağırlık: 332 g

 

Mikrofon Özellikleri

Frekans aralığı: 100 – 10,000 Hz

Sinyal gürültü oranı: > 55 dB

Hassasiyet (@1 kHz): -42 ± 3 dB

 

Genel Performans

ManO’War 7.1 sanal bir 7.1 olarak üretilmiş. Genel olarak tizlerde başarılı ve oyun anlamında baslar da yeterli. Fakat müzik için konuşacak olursak, basların doyurucu olduğunu söylemek güç. Tizlerin kalitesi ise sesin berrak ve net olmasını sağlıyor. Seslerin çok net, çok berrak ve güçlü olması sebebiyle oyun kulaklığı olma konusunda gerçekten harika bir iş çıkarıyor.

Not 1: Razer Synapse programı üzerinden ekolayzırı istediğiniz gibi ayarlayabilr, basları istediğiniz seviyeye getirebilirsiniz.

Not 2: Kulaklık PS4’e takılınca 7.1 özelliği maalesef çalışmıyor.

 

Mikrofona gelecek olursak, mikrofon çok net, kaliteli ve tok bir ses sağlıyor. Kusursuz diyebiliriz.Kulaklığın üstündeki kabloda bulunan tuş sayesinde de kolayca açıp kapanabiliyor. Mikrofon aparatı, kulaklığın üstüne sürgülü olarak yerleştirilmiş. Bu da kullanmayacağınız zamanlarda mikrofonu ortadan kaldırabileceğiniz anlamına geliyor. Bu sürgü sayesinde mikrofonu istediğiniz açıda kullanmanız da mümkün.

 

Fiyat: Dış ülkelerde 120 dolar olan bu kulaklık ülkemizde 850 lira bandında satılıyor.

 

İncelemek için: https://www.amazon.com/Razer-ManOWar-Surround-Compatible-Playstation/dp/B01KYP98T4

Yorumlar