PC'den Mobil Oyun Nasıl Oynanır? 22.12.2017
cvh6

Mobil oyunlar, mobil cihazlar için hazırlanmış oyunlardır. Fakat gerek küçük ekranda oyun oynamayı istemeyenler için, gerek telefon donanımı yetersiz olanlar için, gerek oyun oynarken klavye kullanmak isteyenler için BlueStacks gibi bir alternatifi var. BlueStacks, mobil uygulamaları bilgisayar üzerinde çalıştırmaya yönelik yaratılmış bir emülatördür.

 

Mobil Oyunlar PC’ye Nasıl Kurulur?

 

Mobil oyunları bilgisayardan oynamak için en pratik yol bilgisayarınıza mobil uygulamaları çalıştırabilen BlueStacks programını kurmaktır. BlueStacks’i bilgisayarınıza indirdikten sonra bir Google Play hesabı açarak veya var olan hesabınızı kullanarak Google Play Store’un arama kısmından hangi uygulamayı ve oyunu indirmek istiyorsanız aratın ve bilgisayarınıza indirin. Oyunun yükleme ve varsa güncelleme işlemleri bittiği zaman oyun açılacak. Bu aşamadan itibaren sizin için her şey telefondaki gibi işleyecek. BlueStacks tüm Windows işletim sistemi serilerine ve Mac OSX işletim sistemine uygundur. BlueStacks, sisteminizin arka planında çalıştığı için bilgisayarınız, format veya yeni işletim sistemi yüklemeye ihtiyaç duymaz.

 

Mobil Sürümler ve PC Sürümleri Arasında Fark Var mı?

 

Ufak tefek birkaç uyum düzenlemesi dışında programlar da oyunlar da büyük oranda aynı düzende çalışıyor. Özellikle oyunlarda BlueStacks’in oyunculara sağladığı birçok avantaj var. Örneğin Lineage 2 Revolution oynuyorsanız birçok kontrol tuşuna aynı anda hakim olmanız gerektiğini fark etmişsinizdir. BlueStacks, Lineage 2: Revolution kurulumu esnasında bir tuş ayarlama sistemine sahip olması. Mobil aygıtınızdan ulaşmanın zaman aldığı bir komuta, BlueStacks'ten çok daha kısa sürede erişebilirsiniz.

 

BlueStacks'in ayarlar kısmından ister pencere modunda, ister tam ekran, ister yüksek çözünürlükle, ister bilgisayarınızı kasmayacak ortalama çözünürlükle, ister harici ekran kartınızla, ister dahili ekran kartınızla oynamayı da seçebilirsiniz.

 

BlueStacks’i buradan indirerek mobil oyunlarınızı bilgisayarınızda oynamaya başlayabilirsiniz.

Yorumlar