Oyun Geliştirme Maratonu Mersin ve İzmir’e Geliyor!

6.12.2018
oyun gelistirme maratonu

Netmarble Türkiye tarafından düzenlenen eğitim oyunu geliştirme maratonu, Mersin ve İzmir’deki tüm amatör ve profesyonel oyun geliştiricilerini 24 saatlik bir oyun yaratma maratonuna davet ediyor. 90.000 TL ödüllü KOD Ödülleri Yarışmasına ön elemeye girmeden katılım hakkı sağlayacak oyun geliştirme maratonuna sayılı günler kaldı.

 

 

Geliştirici ekipler katılacak

Amatör ve profesyonel oyun geliştiriciler, 24 saat içinde ekiplerini kurup kendi oyunlarını kodlayacağı bir maratonun yaşandığı etkinlikte ekipler en iyi eğitim oyununu geliştirmek için mücadele edecek. Tamamlanan anlamlı oyunlar, Türkiye Bilişim Vakfı tarafından düzenlenen matematik ve fen bilimleri alanlarındaki eğitim oyunlarının ödüllendirileceği, 90.000 TL ödüllü KOD Ödülleri Eğitim Oyunu Yarışması’na ön elemeye girmeden katılma hakkı kazanacak.

 

KOD Ödülleri Eğitim Oyunu Yarışması; ilkokul, ortaokul ve lise eğitim düzeylerinde, dijital oyunların eğitimde kullanılabilirliğini ve katkısını vurgulamak, bu alanda fikir üreten, dijital oyungeliştiren ve uyarlama yapan kişi ve kurumların çalışmalarına güç katmak ve yetişmekte olan kuşakları özendirmek amacıyla düzenleniyor.

 

İlk maraton Mersin’de

“Eğitim Oyunları” ana temasıyla düzenlenecek Oyun Geliştirme Maratonu etkinliğinin ilki 13-14 Aralık 2018 tarihleri arasında Mersin Üniversitesi içerisinde yer alan Genç Girişimcilik Merkezi’nde düzenlenecek.düzenlenecek. Bu etkinlik 9 Eylül Üniversitesi’nde de  devam edecek.

 

KOD Ödülleri Eğitim Oyunu Yarışması ile ilgili daha fazla bilgiye ise FACEBOOK adresinden ulaşabilirsiniz.

KOD Ödülleri Eğitim Oyunu Yarışması’yla ilgili detaylı bilgi için: http://www.kododulleri.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

KOD Ödülleri Eğitim Oyunu Yarışması’yla ilgili detaylı bilgi için websitesini ziyaret edebilir ya da sosyal medya kanallarını takip edebilirsiniz:

www.kododulleri.com

https://www.facebook.com/kododulleri/

https://twitter.com/kododulleri2018  


Yorumlar