Magic: ManaStrike Oyun Rehberi Bölüm 1

13.2.2020
magic manastrike turkce

Bölüm 1

Mobil strateji oyunu Magic: ManaStrike, AppStore ve Google Play üzerinden oynanabiliyor.

Oyun hakkında sizi zafere taşıyacak bilgileri almak için bu rehberi okuyabilir ve stratejinizi rakibi alt etmek için geliştirebilirsiniz.

 

Savaş

Seçtiğimiz kartlar ve Planeswalkerlar ile eşleştiğimiz rakibimizle savaştığımız alan burasıdır. Oyuna girdiğimizdeki Battle menüsünden savaşa kolayca girebiliyoruz. Burada açılan eşleşme ekranından tahmini eşleşme süremizi görebiliyoruz.

3 dakika içerisinde rakibimizin Guardianlarını yok ederek galibiyet elde etmemiz gerekiyor. Savaşın bu süre sonunda berabere kalması halinde ise 1 dakikalık uzatma süresine gidiyoruz.

Manası dolan kartları ekranın alt kısmından takip ederek, savaşa başlamadan önce seçtiğimiz Planeswalker’ın kartlari ile oyunda rakibin bulunduğu alana ilerlemeye çalışıyoruz. Rakip kartların bizim Guardianlarımızı hedef almamasını sağlamak için olabildiğince çok kart çıkarmamız gerekiyor. Önceden dizilmiş şekilde gelen kartlardan 4 tanesini manalarına göre kullanabiliyoruz. Savaş süresinin son 1 dakikasında ManaStrike x2 olur ve kartların manaları daha hızlı dolmaya başlar bu da bizim hızlıca kart çıkarmamızı sağlayarak kazanma şansımızı arttırır.

Savaşta yok olmaması gereken Guardianlarımız, kazananı ve kaybedeni de belirleyen oyunun odak noktalarındandır. Bu Guardianların her biri bir zafer puanı demektir. Önce kim bir Guardian’ı yok etmeyi başarırsa asıl Guardian’a ulaşma şansı yakalar. Asıl Guardian’ı yok etmek için sadece bir Guardian’ı yok etmemiz yeterlidir. İki Guardian’ı yok ettiğimiz  zaman 2 zafer puanı kazanırız ve ana Guardian’ı da yok etmemiz halinde 3 zafer puanı kazanarak galip oluruz. Ama savaş kazanmanın en iyi yöntemi bir Guardian’ı yok ettikten sonra diğer Guardian’ı yok etmeye uğraşmadan ana Guardian’a saldırmamızdır. Çünkü bir Guardian’ı yok ettiğimiz zaman 1-0 önde iken diğer Guardian’ı yok etmeye uğraşmadan ana Guardian’ı yok edersek 2 zafer puanı kazanır ve 3-0 galip oluruz. Bu savaşlarda zamana karşı yarıştığımız için stratejik düşünmeyi unutmamalıyız.

Savaş Ödülü

Savaş sonunda rakibin Guardian’ını yok ettiğimiz zaman aldığımız ödüllerdir. Ana ekranda Battle Reward menüsünden bu ödülleri kontrol edebiliriz. Bu ödüller ile altın, mevcut ya da yeni kartlar elde edebiliriz. Mevcut kartları elde ettiğimizde kart yükseltme yapabiliriz.

 

 

Kartların Seviyesini Yükseltin

Ana Ekran’dan ulaşabildiğimiz kart menüsüne giderek geliştirme yapabileceğimiz kartları görebiliriz. Geliştirmek istediğimiz kartı seçtiğimiz zaman alt kısımda level up butonu aktifse altın kullanarak seviyesini arttırabiliriz. Kartların seviyesini arttırdıkça daha fazla HP ve ATK oranlarına sahip olurlar.

Kartlar

Kartlar savaşlarda kullandığımız ve zafer kazanmamız için oyun içindeki en önemli unsurlardır. Seçtiğimiz Planeswalker’ın sahip olduğu kartları kullanmamız gerekir.

Toplam 7 tür kart vardır. Bunlardan beşi renklerden oluşur. Beyaz, Yeşil, Siyah, Kırmızı, Mavi. Renksiz ve en az iki renkli kartlar da vardır. Çok renge sahip kartları yalnızca belirli Planeswarkerlar kullanabilir.

Kartlara ayrıca kart koleksiyonu aracılığı ile de ulaşabiliriz. Oyunda sahip olduğumuz tüm kartları burada görebiliriz. Yeni sahip olduğumuz kartlar üstte konumlandığı için rahatlıkla bulabilirsiniz. Ayrıca sahip olduğunuz kartları filtreleyerek düşük ya da yüksek dereceli olarak da sıralayabiliriz. Bu filtre, istediğimiz kartları sıralayarak kolayca ulaşabilmemizi sağlar.

 

 

 

Planeswalkers

Planeswarkerlar savaş sırasında güçlü bir yeteneğe ihtiyaç duyduğumuzda kullanabileceğimiz en önemli silahımızdır ve savaşta lider olarak hareket ederler. Planeswalker'a dayanarak farklı renkli kartlar kullanabiliriz, ayrıca donanımlı kartların etkinliğini artıran becerilere de sahiptirler. Kartlardan farklı olarak savaşta Planeswarkerları kullanmak için manaya ihtiyaç duymayız. Her savaşta sadece 3 kez kullanabiliriz ManaStrike etkin olduğunda bir kullanma hakkımız daha olur.

Planeswarkerlar da 5 renkten oluşur ve bu renklerin her biri farklı türde bir strateji gösterir.

Ajani Goldmane (Beyaz); aynı anda çok sayıda düşmanla başa çıkabilir ve düşmana saldırırken müttefikleri korunma konusunda uzmandır.

Jace Beleren (Mavi); ayna görüntüleri oluşturarak uzun menzili ve düşmanları vardır. Kart kopyalama özelliği çeşitli stratejilere izin verir.

Liliana Vess (Siyah); Liliana zombi çağırabilir ve düşmann müttefikleri olarak düşmanlarını üstün sayılarla boğabilir.

Chandra Nalaar (Kırmızı); güçlü AoE saldırılarına erişebilir ve düşmanın kuvvetlerine büyük miktarda hasar vererek savaşır.

Nissa Revane (Yeşil); çağrı üzerine ek mana kazanabilir ve yakındaki müttefiklerin savaş alanında ivme kazanmasını bir anlığına güçlendirir.

 

Magic: ManaStrike rehberleri Bölüm 2 ile devam edecek. Magic: ManaStrike hakkında sorularınız varsa yorumlara yazabilir ya da bize Twitter üzerinden ulaşabilirsiniz.


Yorumlar