Logitech G933 Artemis Spectrum RGB Kablosuz 7.1 Surround Kulaklık İncelemesi 20.12.2017
cv1z

Yeni nesil oyun severler, artık oyun oynarken bilgisayarların sadece iç donanımını değil; fare, klavye, kulaklık ve mikrofon gibi dış donanımlarına ve aksesuarlarını da önemsiyorlar. Sadece oyuncu olanlar için oyun zevkini, yayın yapanlar için de yayın kalitesini etkileyen bu aksesuarlardan en önemlisi olan kulaklıklar, birçok modelden geniş fiyat aralığında bulunabiliyor. Gelin, Logitech’in G933 Artemis Spectrum RGB Kablosuz 7.1 Surround kulaklığına birlikte bir göz atalım.

 

 

 

Tasarım ve Ergonomi

 

Kulaklık ergonomi açısından büyük bir konfor sağlıyor. Deneyimlere göre aralıksız 2 saate kadar kullanımda kulakta herhangi bir rahatsızlık hissi vermiyor. Kulaklık kısmındaki yastıklar çıkarılabilen ve yıkanabilen malzemeden üretilmiş. Görünüm olarak sportif ve parlak bir yapıda.

 

Sol tarafında kablosuz açma kapama anahtarı, 3 adet programlanabilir düğme (G1 / G2 / G3), mikrofon susturma düğmesi, ses ayarı, AUX girişi, mikro USB bağlantı girişi ve boom mikrofonu var.

 

Sağ kulaklık ise çıkarılabilir özel bir etiket plakasına sahip ve altında şarj edilebilir ve değiştirilebilir piller bulunuyor.

 

Logitech’in sitesinden indirilecek yazılımlarla beraber kulaklık RGB renk ve aydınlatma konusunda özelleştirilebiliyor. Ya da tercihen RGB aydınlatma tamamen kapatılıp pil tasarrufu sağlanabiliyor.

 

Ses ve Mikrofon

 

G933’ün zayıf bir yanı yok. Bas, tiz ve orta tonların performansı gayet yüksek. Mikrofon sesi de net, güçlü ve berrak.

 

Yazılım

 

Kulaklığı kutusundan çıkardıktan sonra kullanmadan evvel şarja takın. Güncellemelerin sonrasında mix adaptörüyle bilgisayara bağlayın. Yazılımı bilgisayarınızda ilk kez çalıştırdığınızda bilgisayarınızdaki tüm oyunları tarayarak her oyun için bir ses profili oluşturur.

 

Fiyat

 

Ürün yurt dışında 130 dolar civarına satılırken ülkemizde 800-900 lira bandında satılıyor.

İncelemek için: https://www.amazon.com/Logitech-G933-Artemis-Spectrum-HeadphoneX/dp/B0148NPJ78

Yorumlar