Lineage 2: Revolution İncelemesi 6.12.2017
cu0d

Lineage 2: Revolution, mobil MMORPG severlerin beğenisine geçtiğimiz yıl Kore’de, bu yıl ise tüm dünyada sunuldu. IOS, Android ve BlueStacks için ücretsiz indirilebilir. Oyunun geliştiricisi olan Netmarble, NCSoft’dan lisans alarak oyunu büyük ölçüde bilgisayar sürümüne benzer şekilde piyasaya sundu.

 

Lineage 2: Revolution, PC oyunu olan Lineage’ın birebir aynısı olmasa da uyarlaması olarak göze çarpıyor ve bizlere aynı açık dünyada, Lineage’ın bilgisayar versiyonundan tanıdığımız karakter sınıflarıyla oynama şansı tanıyor.

 

Alıştırmalar Kolaylık Sağlar

Sizi hikayenin içine çeken ve görkemli bir açılış videosundan sonra, kontrolleri ve oyun mekaniğini öğrenmeniz için bir öğretici aracılığıyla alıştırma yapacaksınız. Bu kılavuz, size envantere yeni malzeme ekleme ve silahınızı nasıl özelleştirebileceğiniz gibi temel konuları öğretiyor.

 

Benzer türde bir mobil oyun oynadıysanız, kontrol sistemine yabancılık çekmeyeceksiniz demektir. Hareket etmek için ekranın sol tarafında bir kumanda göreceksiniz. Saldırı tuşları ise ekranın sağ tarafında kalıyor. Eğer kendiniz savaşmak istemezseniz karakterinizi otomatik moda alabilirsiniz.

 

Birden Çok Karakter Arasından Seçim Yapın

Lineage 2: Revolution’ın bilgisayar versiyonuna göre önemli bir farkı var. Bu fark da Lineage 2: Revolution'ın çeşitli karakterlerle oynamanızı sağlaması! Fakat tabii ki aynı anda değil. Oyunun tümünde aynı karakteri kullanmak zorunda değilsiniz. Bunun yerine seçme şansınız olan dört kahraman arasından herhangi birini kullanabilir ve aralarında istediğiniz zaman geçiş yapabilirsiniz.

 

Oyunda İnsan, Elf, Karanlık Elf ve Cüce olmak üzere dört ırk bulunuyor. Elfler ve Cüceler çoğunlukla kadın karakter; İnsan ve Karanlık Elfler ise erkek karakter. Karakterlerin her biri benzersiz ve kendilerine göre atak ve defans becerileri mevcut. Karakterinizi tamamen benzersiz yapmak için saçlarını, giyimlerini, silahlarını ve hareketlerini değiştirebiliyorsunuz.

 

Her şeyi Hemen Elde Edemeyeceksiniz

Oyunda hızlıca yükselmeyi beklemeyin. Birçok şeyi ilerleme ve görevleri tamamlama yoluyla elde edebileceksiniz. Elinizdeki görevleri başarıyla tamamladığınızda silah, zırh, exp, saldırı hamleleri ve deneyim puanı kazanacaksınız. Her mobil oyunda olduğu gibi bunda da gerçek para harcayanlar avantajlı olacak. Fakat görevleri tamamlamak esastır.

 

Görevler, bazı canavarların öldürülmesinden, belirli maddelerin getirilmesine kadar değişiyor. Düşmanlar da kurt, ateş saçan ejderha gibi tehlikeli canavarlardan oluşuyor.

 

Zindana Girmeye Cesaret Edebilir misin?

Birlikte oynamak Lineage 2 Revolution’da önemli bir yer kaplıyor. Çok oyunculu mod, gerçek zamanlı oynanır. Oyunun bu yönünü etkinleştirmek için içinde canavar bulunan zindanlara girmeniz gerekiyor. Zindan, haritanın, diğer oyuncularla beraber aynı anda savaşabileceğiniz alanlarıdır.

 

Zindanlarda otomatik mod aktif edilemez. Bu da zindanlarda kendiniz oynayacaksınız anlamına geliyor. Belirli becerilerinizi kullanmanız ve geliştirmeniz gerekiyor. İyi haber, bu zindanlarda kıymetli ödüller kazanabilirsiniz.

 

Lineage 2: Revolution İnanılmaz Görünüyor

Netmarble, her şeyi güzel görünen bu oyunu yaratmak için Unreal Engine 4 oyun motoru kullandı. Grafik kaliltesi daha açılış anından itibaren dikkat çekiyor. Animasyonlar ve kesilmiş sahneler nefes kesici. Detaylar sayesinde oyun içi dünya derin ve canlı bir hal alıyor. Oyunda öğreneceğiniz ilk şeylerden biri deİ: Orklar kötü haberdir.

 

Seslendirme ve diyalog kalitesi de üst düzeyde. Profesyonel seslendirmenlerin görev aldığı oyunda bütün sesler çarpıcı ve oyundaki fantastik dünyaya katkıda bulunuyor. Ücretsiz bir oyun için görsel sunum harika.

 

Bunu Nasıl Daha Önce Keşfedememişim?!

Oyuna başladığınız ilk birkaç dakika içerisinde kendi kendinize bu şekilde hayıflanacaksınız. Lineage 2 bilgisayar versiyonu bir süredir piyasadaydı ve bunun mobil versiyonunu daha önce üretmemeleri ne acı!

 

Kesilmiş sahnelerin kalitesi, eşsiz beceriler, görsel sunum, seslendirme ve karakterler arası geçiş imkanı ilginizi çekecektir. Oyunu deneyimlemek için bir grup maceracı arkadaşınızı ikna etmek size uzun süreli bir eğlence sunacak.Bu kalitede bir oyunun uzun süre ücretsiz kayıt alması sürpriz olur. Bu yüzden acele et ve indirip oyuna başla!

 

Lineage 2 Revolution'u bilgisayarına indirmek için buraya, telefonuna indirmek için buraya tıkla!

Yorumlar