BTS WORLD'ün ilk klibi Heartbeat'e çekildi!

3.7.2019
btsworld ost netmarble

Netmarble, BTS WORLD oyunu için hazırlanan orijinal müzik (OST) albümünün, 28 Haziran 2019 tarihinde Türkiye saati ile öğlen 12.00’da yayınlanacağını duyurdu. Ünlü K-Pop müzik grubu BTS'nin menajeri olma deneyimi sunan, tüm dünyada sabırsızlıkla beklenen ve 26 Haziran 2019 tüm dünyada yayınlanan mobil oyun BTS WORLD, Türkiye’de grubun hayranlarından ve oyunseverlerden büyük ilgi gördü.

 

Oyun, yayınlandıgı ilk 14 saat içerisinde 33 ülkede App Store’da En Çok İndirilen Oyun olarak 1 numaraya yerleşti.

 

İlk video klip "Heartbeat" şarkısına

BTS WORLD'un ana teması olan "Heartbeat" şarkısı, ilk olarak yalnızca mobil oyuna özel olarak 26 Haziran'da dinleyicilerin karşısına çıktı. Oyunda geçen, BTS'nin yedi üyesinin süperstar olma yolundaki hikâyelerini anlatan bu pop-rock şarkısı, grubun uyumunu ortaya koyan ilgi çeken melodileriyle, hisli ve güçlü duyguların uyanmasına yol açıyor. Şarkının prodüksiyonunu ise, GRAMMY Ödüllü yapımcı, aranjör ve şarkı yazarı DJ Swivel yaptı.

 

Albümünün yayınlanmasının ardından "Heartbeat" için yeni bir video da yayınlanacak. BTS WORLD'un "Another Story" (Alternatif Hikayeler) içeriğine dayalı bir temaya sahip olacak videoda, yedi üyenin, mevcut gerçeklik yerine, paralel bir evrende sıradan insanlar olarak hayallerini yaşadıkları hikayeleri anlatılıyor.

 

BTS’nin ilk oyun albümü

BTS'nin şimdiye kadar çıkardığı ilk orijinal oyun müzik albümü olan, BTS WORLD Müzik Albümü’nde, oyundaki arka plan müzikleri, her üyenin temaları ve daha önce yayınlanmış üç alt grup şarkısı da dahil, 14 parça yer alıyor. Bu alt grup şarkıları, Jin, Jimin ve Jung Kook'tan "Dream Glow”; j-hope ve V'den "A Brand New Day"; RM ve SUGA'dan "All Night". 

 

BTS WORLD, oyuncuları, grup çıkış yapmadan önceki tarihlere götürerek, BTS'nin süper star olma hedefine ulaşmasına yardım etmek için BTS'nin menajeri olmalarına olanak sağlayan, hikaye bazlı bir mobil simülasyon oyunu.

 

Oyuncular, çeşitli 1:1 interaktif içerik sayesinde menajerleri olarak BTS'yle sanal olarak etkileşim kurabilmenin yanı sıra görevleri tamamlamak için BTS üye kartları toplayıp geliştirebiliyor ve yeni hikayeler açabiliyor. Ayrıca, her üyenin kendi bireysel hikayesinde baş karakter olarak yer aldığı "Another Story" (Alternatif Hikayeler) içeriğinde, BTS üyelerinin kendi hikayeleri de oyun içerisinde yer alıyor.          
 

BTS WORLD iOS ve Android cihazları için şimdi dünyanın her yerinde (bazı ülkeler hariç) oynanabilir.  26 Haziran'daki yayınlanışının ardından, oyun büyük bir başarı yakalayarak, App Store’da ilk 14 saat içerisinde 33 ülkede En Çok İndirilen Oyun kategorisinde 1 numaraya yerleşmeyi başardı.

 

Daha fazla bilgi için resmi internet sitesi https://btsw.netmarble.com’u ya da sosyal medya kanalları Twitter, YouTube ve Instagram'da BTS WORLD'u takip edebilirsiniz.


Yorumlar