Bilgisayar Oyunu Oynamanın 5 Yararı 12.3.2018
dcwv

Eğer bu yazıyı okuyorsan ya bilgisayar oyuncususun ya da çevrende çok fazla bilgisayar oyunu oynayan biri var demektir. Eğer ikinci kısımda yer alıyorsan aynı zamanda "bilgisayar oyunu neden oynanır ki" kısmında soruların olduğunu tahmin ediyorum.

 

 

Bu yazımızda tüm sorularını yanıtlayacak şekilde bilgisayar oyunu oynamanın beş faydasından bahsettik. İster inan, ister inanma, bilgisayar oyunu sana birçok yarar sağlayacak. Keyifli okumalar.

 

1.Takım Ruhuna Sahip Olmanızı Sağlar

"Bir elin nesi var iki elin sesi var " diye boşuna dememişler. Tek başına düşmanların üstesinden geldiğini düşünsene ne kadar zor olurdu. Ancak takımda asla yalnız değilsin, bir de ekiple uyumu yakalarsan tadından yenmez. Bir gün sana "en güçlü yönün ne?" diye sorduklarında onlara "takım ruhuna sahip olmak" diye cevabı yapıştırabilirsin. Bu devirde kolay mı öyle tek başına hareket edebilmek. Bir de başarı paylaşıldıkça güzel değil midir? Bu arada ekip çalışması ile liderlik yönünü geliştirebilir, takımların aranan yüzü bile olabilirsin. Bir düşün ;)

 

2.Problem Çözmekte Üstüne Yoktur

Bir problem mi var, çözüm için sen çağrılırsın. Ortamların aranan kişisi olmaya hazır ol, çünkü problem çözmekte üstüne yok. Oyun oynarken o kadar fazla problemle karşılaşabilirsin ki, bunlardan kaçman imkansız. İstediğin zafere ulaşmak için önünde hiçbir engeli bırakmazsın. Oyundan edindiğin alışkanlıkla gerçek hayatta da problemleri çözeceksin. Sorundan kaçmayacak, hatta onları her açıdan ele alacak ve birden fazla çözüm bile üretebileceksin. Çünkü hiçbir şey senin elinden kurtulamaz.

 

3.En Hızlı ve Doğru Kararları Sen Verirsin

Oyun oynarken çok ani kararlar vermemiz gerekiyor değil mi? "Şimdi nereye gitmeliyim?", "sıradaki stratejim ne olmalı?", "rakibin hamlesi ne olacak?" gibi bir sürü soru gözünün önünden geçer. Bilgisayar oyunu oynamaya yeni başlayanlardansan biraz panik olman normal. Ancak bir süre sonra kendindeki gelişimin farkına varacak ve en hızlı şekilde ne yapacağına karar verecek, rakibin önüne geçeceksin. Sadece oyunda mı? Hayır, günlük hayatında karşılaştığın anlık kararsızlıkların hiç olmayacak ve en doğru zamanda en doğru kararı nasıl verdiğine ailen / arkadaşların bile şaşıracak.

 

4.Dikkatini Toplama Konusunda Ustalaşırsın

Oyun oynarken hem hamlelerini belirlemek hem de ani saldırılardan korunmak için çok dikkatli olmalısın. Sen de oyun oynayanlardansan odaklanma işini çözmüşsün demektir. Başkalarının dikkati hemen dağılırken seninki asla dağılmaz. Çünkü bir sonraki adımın için hep daha dikkatli olursun. İşte bu becerini hayatın her alanında; ders dinlerken, kitap okurken, film izlerken, sohbet ederken kullanabileceksin.

 

5.Başarıya Ulaşamadığında Denemekten Vazgeçmezsin

Başarının anahtarı çok çalışmaktan geçer. Olmuyor mu, bir daha dene. Yine mi olmadı, tekrar dene! Senin elinden hiçbir şey kurtulamaz. Bir kez başarıp o hazzı hissedince ne olursa olsun pes etmemeyi bileceksin.

Bilgisayar oyununun yararları saymakla bitmez. Biz ancak bir kısmına yer verebildik. Sen de bir bilgisayar oyuncusu ya da oyuncu adayı isen mutlaka sana yardımcı olacak programlara göz atmalısın. Sana yardımcı olacağını düşündüğümüz, "10 Ücretsiz Bilgisayar Programı" yazımıza buradan ulaşabilirsin. 

Yorumlar