ASUS Wolfteam Türkiye Kupası şampiyonu 1907 Fenerbahçe! 🏆

29.1.2019
wtk final sampiyon fenerbahce

Grand Pera’da 26 Ocak Cumartesi günü saat 14:00’da başlayan ve Wolfteam kanalımızdan da canlı olarak yayınlanan bu büyük finalin galibi 1907 Fenerbahçe oldu. Rakibi Galatasaray Espor’u 3-0 gibi net bir skorla yenerek adını Wolfteam tarihine altın harflerle yazan sarı lacivertliler, ASUS Wolfteam Türkiye Kupası’nın sahibi oldu.

Dev final serisinin ilk haritası Galatasaray Espor’un seçtiği Kapadokya haritasıydı. 1907 Fenerbahçe arka arkaya aldığı raunt ile bir anda harita içinde ki skoru 4-0’a getirmeyi başardı. Arkasına aldığı taraftar desteği ile beraber maça adeta yeniden başlayan Galatasaray Espor ise farkı kapatarak eşitliği sağlamayı başardı. Oyunun son anına adeta bir kovalamaca yaşanırken durum 15-15’e geldi. Son raundu alanın seride 1-0 önce geçeceği raunt da rakibinden daha az hata yapan 1907 Fenerbahçe durumu 16-15’e getirmeyi başardı. Kıyasıya geçen mücadeleyi önde tamamlamayı başaran sarı lacivertli ekip böylece seride 1-0 öne geçmeyi başardı. Galatasaray Espor’da 38 skor almayı başaran TheRebel, haritanın en çok skor alan oyuncusu olsa da galibiyet için yeterli olmadı.

 

Serinin ikinci haritası için takımlar sahneye geri döndüklerinde, Saray haritasında da muhteşem bir mücadele gerçekleşti. Arkasına aldığı taraftar desteği ile haritaya hızlı başlayan Galatasaray Espor, son rauntlara kadar önde girmeyi başardı. 14-12 önde geçmeyi başaran sarı kırmızılı ekibin durumu eşitlemesi için sadece 2 raunt kalmıştı. Taraftar desteği ile seriyi kazanması beklenen Galatasaray Espor, hiç beklenmedik bir durumla karşı karşıya geldi. 4 raunt üst üste alan 1907 Fenerbahçe, seriyi 16-14’e getirerek inanılmaz bir geri dönüşe imza atmış oldu. Aynı zamanda seride de 2-0 öne geçen sarı lacivertli ekip final için çok büyük bir avantajı ele geçirmiş oldu. Aldığı 38 skorla adeta yıldız gibi parlayan TheJessly, galibiyetin mimarı oldu.

Üçüncü ve son haritası olan Depo’da mücadele başlarken tüm oklar 1907 Fenerbahçe’den yanaydı. 2-0 yenik düşmenin getirdiği psikoloji ile mücadelenin son haritasında 1907 Fenerbahçe haritaya bir adım önde başladı denilebilir. Sarı lacivertli ekip, son haritayı 16-7 kazanarak seride durumu 3-0’a getirmeyi başardı ve büyük finalde yüzü gülen taraf oldu.

İlk iki harita da yaşanan çekişmenin ardından son haritada rahat bir galibiyet alan 1907 Fenerbahçe, ASUS Wolfteam Türkiye Kupası’nda şampiyon olmayı başardı. 2 sezon üst üste şampiyon olmayı başaran sarı lacivertli ekip aynı zamanda 32 maçtır da yenilgi yüzü görmüyor. Serinin MVP’si ise 1907 Fenerbahçe’den TheJEssly oldu. 


Yorumlar