Yapımcı Günlüğü

◄ Geri Dön

Yapımcı Günlüğü - Mart ve Nisan 2014

Yapımcı Günlüğü - Mart ve Nisan 2014

Yapımcı Günlüğü geç gelmez, erken gelmediği gibi. O hep tam zamanında gelir… Hem de iki ayın yazısı bir arada! – Dranoth

Gandalf’ın meşhur sözünden ufak bir esinlenme yaparak, günlüğümüze hızlı bir şekilde geçiyorum.  Goley’in açılış tarihinden bu yana ekip olarak stüdyo ile birlikte adeta bir karınca sürüsü gibi çalışmalarımız devam ediyor. Sürekli oyuna daha fazla içerik, yeni sistemler, mevcut modların geliştirilmesi, oyun içi dengelerin iyileştirilmesi, hataların düzeltilmesi ve sizlerin önerileri doğrultusunda Goley’i çok daha iyi bir MMO Futbol oyunu yapmak için kaynaklarımızı kullanıyoruz.

“Kralı gelse yenemez beni!’” – Yeni Lider Modu

4 Mart Salı günü gelen yeni yama ile birlikte, Goley’in mevcut lider modunda revizeye giderek oyuncularımıza daha fazla rekabet ortamı yaratabilecek, daha fazla hediye kazanabilecekleri ve sevebilecekleri özellikleri getirdik. Goley Lider Modu içerisinde eklenen küme mücadelesi ile birlikte Goleyciler; Normal, Özel, Ender, Uzman ve Efsane kümeler olmak üzere 5 farklı kategoride yarışmak için kolları sıvadılar. Galibiyet, mağlubiyet ve beraberlik sonucu almış oldukları puanlara göre ya kümede kalacaklar, ya düşecekler ya da bir üst kümeye terfi edecekler.  Her kümenin kendine ait ödüllerinin olduğu yeni lider modu ile ilgili detaylara ulaşmak için sizi yama notlarımıza yönlendiriyorum ve diğer içerikler ile ilgili yazımıza devam ediyorum.

“Kardeş, ver bakalım oradan bi 10 maçlık Messi!”-  Kiralama Sistemi

Goley oyuncularının ilk duyurulduğundan beri dört gözle beklediği oyuncu kiralama sistemi 18 Mart tarihinde gelen yama ile açılışını yaptı.  Oyuncu kiralama sisteminin Goley’e eklenmesinin en büyük nedenlerinden biri de Takım Ruhu ile oyuncuların oluşturduğu takımlarında ihtiyaç duydukları oyunculara daha rahat bir şekilde ulaşmalarını sağlamak ve dünya yıldızı futbolcuları -Messi, Ronaldo, Ribery, Ibrahimovic gibi- kiralayarak, deneme fırsatı sağlamaktı. Kiralama sistemini ilk getirdiğimiz zaman oyuncu transfer piyasasının biraz pahalı olmasından dolayı %50 indirime gitme kararı aldık. Oyuncularımız tarafından gelen olumlu ve olumsuz geri bildirimler ile Kiralama Sistemi’nin yanı sıra ek bir fayda sağlayabilecek etkene daha ihtiyacı olduğunu fark ettik. Bu da “Takım Ruhu Etkinliği” idi, birazdan ona geçeceğim. Kiralama Sistemi, Takım Ruhu Etkinliği ile çok daha popüler ve oyuncular tarafından tercih edilen bir sistem oldu. İlerleyen zamanlarda arayüzü daha kullanıcı dostu ve oyuncularımız tarafından daha rahat erişilebilir bir hale getireceğimizi de buradan sizlere iletmek isterim.

 

“Altınları nereye sakladın söyle?” – Klasik Türk Filmi Replikleri vol. 852

Şanslı Para Paketi’ne Joypara ile sahip olabilen oyuncularımıza alternatif olarak daha az altın harcayarak, daha fazla altın kazanma şanslarını artırabilecek bu paketlere Goley mağaza üzerinden ulaşılabilir.

“Takım Ruhu, beyler! Alacağız bu maçı.”

Goley’i diğer futbol oyunlarından farklı kılan en büyük özelliklerinden biri olan Takım Ruhu sistemini, oyuncularımızı daha iyi anlayabilmesi ve güzel hediyeler kazanabilmesi için Takım Ruhu Etkinliği’ni Nisan ayı içerisinde başlatmış olduk. 

Etkinlikten önce 4. Seviye Takım Ruhu’na sahip oyuncuların sayısı etkinlik ile beraber 20 kat artması gerçekten ne kadar başarılı ve oyuncular tarafından beğenilen bir etkinlik olduğunu bizlere bir kere daha göstermiş oldu. Nisan sonuna kadar sürecek bu etkinlikten yararlanmak için sayılı günler kaldığını belirtmek isterim, siz siz olun ve elinizi çabuk tutun. Takım Ruhu’nun size katacağı özellikler ile çok daha farklı bir kadroya sahip olacağınızın garantisini verebilirim.

“Takım Ruhu özelliklerine sahip olmam için gereken futbolcu sayısına nasıl ulaşabilirim?” diye merak edenler için Kiralama Sistemi’ni ve yine Nisan ayı içerisinde Goley’e gelen yeni yama ile beraber 10 farklı takıma ait 2. Seviye Takım Ruhu Paketleri eklenmiş bulunmaktadır.  Eğer Joypara harcamadan da Takım Ruhu özelliklerine sahip olmak istersiniz, o zaman hangi takım ile oynuyorsanız (ambleme sahipseniz) ona ait ligin paketlerini altın ile mağaza üzerinden rahatça alabilirsiniz. Şansınız bol olsun!

Ayrıca Goley’de bulunan mevcut futbolcular da yeni yüzlerine kavuşuyor olacak. Bunlardan bazıları Hazard ve Sturridge. 

Günümüzde online bir oyun oynamak için gereken en büyük motivasyonun rekabet ve karakter gelişimi öğelerinin tek başına yeterli olmaması, MMO Futbol oyunu olan Goley’de de kendini belli etmeye başladı.

Son bir aydır Goley’in gelişimi için çalışmalarımıza devam ederken aklımızda bir soru vardı.

- Goley oyuncularının her gün oyuna giriş yapmaları için en büyük motivasyonu nedir?

Bu bağlamda oyunun şu anda gördüğümüz en büyük eksiliklerinden biri olan sıralama sistemi ve günlük görevler üzerinde stüdyo ile birlikte çalışmaya başlamış bulunuyoruz. İlerleyen zamanlarda oyuncularımıza daha kapsamlı ve ödüllendiren günlük ve aylık görevleri sunmaya başlayacağız. Oyuncularımız Goleybol’u ne kadar kullandıklarına, kaç gol attıklarına, ender seviye kart bulmalarına, takım ruhu yapmalarına kadar farklı görev kategorilerinde ödüllendirilecekler.

Ayrıca çok yakında internet kafelerde Goley turnuvaları ile ilgili çalışmalarımıza da başlıyoruz. Takipte kalın, hepinize iyi oyunlar!

Sevgilerimle,

Dranoth
Goley Ürün Müdürü
Joygame

Futbol Oyunu Oyna

Online futbol oyunları deneyimi yaşamak isteyen oyuncuların vazgeçilmezi olan Goley’i hala oynamadınız mı? Favori takımını seç, arkadaşlarınla gerçek maç deneyimi yaşamaya başla! Şimdi sen de Goley futbol oyunu indir, online futbol oyna, tadını çıkar!

Online Futbol Oyun Oyna

Taraftarların coşkulu tezahüratları ile eğlenceli anlara tanık olacak, ücretsiz futbol oyunu ve online futbol oyunları ile eğlenceli vakit geçireceksiniz. Online futbol oyunu Goley ile heyecanını yaşamak için hemen Bedava Online futbol oyunu indir!

Ücretsiz Futbol Oyunu İndir

Türkçe spikerli futbol oyunu Goley, anlatımlı şekliyle maç deneyimini evinize taşıyor. Ücretsiz futbol oyunu Goley’i ücretsiz indir ve hemen futbol oynamaya başla. Futbol oyun deneyimi Goley’de seni bekliyor!