Ceza Sistemi

15. Küfürlü Konuşma
Goley CezaSistemi

Oyuncular oyun içerisinde arkadaşlarına ve diğer oyunculara hitap şekline dikkat etmelidir. Kendisi ve arkadaşı için rahatsız edici olmayan söz ve davranışlar, o an oyundaki bir başka oyuncu için rahatsızlık verici olabilir. Ekran görüntüleriyle yapılan küfür şikâyetlerinde ve Oyun Görevlileri ile Topluluk Yöneticilerinin tespitinde, küfrün derecesine bakılmaksızın uygulanacak cezalar ile galiz küfürlere uygulanacak cezalar farklılık gösterecektir. Buna göre;

Hafif Küfürler & Argo:

Bir başkasına rahatsızlık verici davranışlar, alaycı konuşmalar, aslı olmayan dedikodular, argo konuşmalar ekran görüntüleriyle şikayet edildiğinde ve Oyun Görevlileri ile Topluluk Yöneticilerinin tespitinde ilk seferde uyarı verilecektir.

İkinci seferde 1 gün uzaklaştırma.

Üçüncü seferde 3 gün uzaklaştırma.

Dördüncü seferde 7 gün uzaklaştırma.

Beşinci seferde 15 gün uzaklaştırma.

Altıncı küfür edilmesi durumunda 30 gün uzaklaştırma.

Yedinci seferde oyuncunun hesabı Goley’den SÜRESİZ UZAKLAŞTIRILACAKTIR.

Oyuncuları tetiklercesine küfür ettirtmek ve bunun sonucunda ekran görüntüsünü alıp kişi hakkında ceza işlem talep eden azmettirici kişilere OG ’lerimizi kandırmaya yönelik hareketten dolayı aynı cezai işlemlere tabi tutulacaktır. Ayrıca Oyun Görevlilerini kandırarak gerçek olmayan olaylar hakkında Oyun Görevlilerinin iş yapmasını engelleme durumlarında, suçlu hesap yukarıdaki cezai işlemlere tabii tutulacaktır. Tüm bu cezaların şiddeti, Oyun Görevlileri 'nin insiyatifindedir.

Oyun içerisinde hesap isimleri ya da söylemler küfür içeriyor, siyasi, etnik, din, dil, ırk propagandasına giriyor ise oyuncunun hesabı 7 gün süreyle kapatılır. Kullandığı isim için değişim gerektiğine dair forumdan da kendisine mesaj atılarak yeni bir isim seçmesi istenir.

Oyuncunun mesaja vereceği karşılığı takiben cezanın bitmesi beklenmeden hesap tekrar oynanmak üzere açılabilir. Bu tür bir durumun tekrarı olması halinde ise sırasıyla; 15 gün hesap kapatılır ve son olarak da Joygame platformlarından hesap süresiz uzaklaştırılır.

14.Farklı Kimliğe Bürünme:
Goley CezaSistemi

Oyuncuların kendilerini herhangi bir Joygame çalışanı gibi tanıtması veya diğer oyuncuların kimliğine bürünerek diğer oyuncuları kandırmaya yönelik davranışta bulunması yasaktır. “OG benim arkadaşım, şu an OG yanımda, Seni yasaklatacağım” ve benzeri içerikteki konuşmalar da yasaktır.

Ceza :

1. Ceza : 15 gün sahadan men cezası

2. Ceza : Süresiz sahadan men cezası

13. Oyun Görevlilerinin Kararları (Kararın Kaldırılması/Geri Alınması):
Goley CezaSistemi

Goley sunucusunda yetkili Oyun Görevlisinin vermiş olduğu bir karardan ancak kendisi ve/veya kendisinden sorumlu olan üstleri (OG Takım Lideri, Yapımcı, Joygame Yöneticisi) geri dönebilir/kararı geri alabilir veya yürürlükten kaldırabilir.

12. Oyun İçi Diğer Site Ve Adreslerin Paylaşımı
Goley CezaSistemi

Oyun içerisinde reklam içerikli yazı ve linklerin yazılıp paylaşılması, hack ve hile programlarının paylaşımının yapıldığı kanuna aykırı sitelerin söylenmesi yasaktır. Kural ihlali halinde uyarı ve uzaklaştırma gibi cezai işlemlere maruz kalabilirsiniz.

11. Genel İşletme Şartları:
Goley CezaSistemi

Oyuncu, genel işletme şartlarını; milliyeti, ülkesi (Örn: Kanunları), yaşı, dili vb. sebepler ile kabul edemeyebilir. Bu şekilde oynaması oyuncuya herhangi bir yasal olmayan yükümlülük/sorumluluk yüklemez. Doğru durumda, her oyuncu eşit şartlara sahiptir. Bu oyun Türkçedir ve oyun dili de Türkçedir. Eğer bir oyuncu, oyun içinde Türkçe olmayan bir mesaj alırsa ve bundan dolayı şikâyette bulunursa, mesajı gönderen kişi cezalandırılabilir.

Ceza: OG’lerimize gelen bildirimler doğrultusunda cezalandırma işlemi tamamen görevlilerimizin kararları doğrultusunda uygulanacaktır.

10. Oyun Görevlilerine Tehdit/Şantaj, Küfür ve Hakaret:
Goley CezaSistemi

Oyun Görevlilerinin şahsına, Joygame ve SHR kurumlarına, oyuncu tarafından herhangi bir iletişim aracı ile tehdit/şantaj, kanıtsız suçlama ve iftira, küfür ve hakaret edilmesi durumunda oyuncu Goley ve Joygame platformlarından uzaklaştırılacaktır.

Ceza:

1. Ceza: 7 gün sahadan men cezası

2. Ceza: 15 gün sahadan men cezası

3. Ceza: Süresiz sahadan men cezası

Ayrıca oyun içerisinde oluşturduğu hesaba OG adı vererek, diğer kullanıcıları yanıltıcı hareket ve davranışlarda bulunan kişiler, her ne konuda olursa olsun oyundan SINIRSIZ uzaklaştırılacaktır.

Oyun içerisinde, düzeni bozan, Oyun Görevlileri ’nin uyarılarını dinlemeyen oyuncular, uzaklaştırma verilmeden anlık olarak görevliler tarafından konuşma yasağı alabilirler.

9. Oyun Dışı Platformlarda İşlenen Cezalar:
Goley CezaSistemi

Goley sunucularında hesabi bulunan tüm oyuncular; aynı zamanda forum, Joygame projesi kapsamında kullanıcılara açık bulunan bütün platformlarda, mevcut kuralları bilmek ve uygulamakla yükümlüdür. Bir oyuncu, söz konusu platformlarda herhangi bir nedenden dolayı cezalı duruma düşerse, oyun görevlileri tarafından gerekli görüldüğü takdirde Goley sunucularında oyuncuya ait bütün hesaplar kapatma yaptırımına maruz kalır.

8. Tehdit/Şantaj, illegal ve Reklam İçerikli Metin ve Özel Durumlar:
Goley CezaSistemi

"Sanal Hayat" (Siber) ile "Gerçek Hayat" (Fiziksel) birbirinden farklı ve ayrıdır.

Bu bakımdan oyunla ilgili her şekil ve biçimde ilgisi olan/olabilecek konulardan dolayı gerçek hayata yönelik yapılabilecek her türlü tehdit, şantaj, illegal ve reklam içerikli metin/mesaj, toplumda infial yaratan güncel olaylar ve tartışmalar, yargıya intikal etmiş ve hala yargı sureci devam eden davalar, uygunsuz hesap ismi, uygunsuz anlam taşıyan kısaltmalardan oluşan hesap isimleri, uygunsuz lonca isimleri (Kurucu/yöneticisi cezalandırılır.), mesaj ve/veya kullanıcı kontrolünde ve oyun içerisinde bulunan herhangi bir yer/değer/araç gereç, genel ahlaka aykırı bicimde doldurulamaz/yazılamaz ve/veya diğer oyunculara gönderilemez. Aksi takdirde ilgili hesaplar kapatma yaptırımına maruz kalır. Ayrıca hesap ismini kendisinden başkasının kullanma hakkı olmayan insan (Atatürk gibi), olay ve/veya örgütlerin isimlerinin ve/veya faşist lider isimleri/unvanlarının yazı/mesaj/hesap ismi(nick) ve/veya kullanıcı kontrolünde bulunan herhangi bir alanda kullanılması kesinlikle yasaktır ve ilgili hesap kapatma yaptırımına maruz kalır. Örn: Herr Fuhrer, Hitler, Mussolini, SS, Nazi ve/veya teror orgutu isimleri vb.

Ceza:

1. Ceza: Uyarı Gönderilir, 3 Gün sahadan men cezası

2. Ceza: 7 gün sahadan men cezası

3. Ceza: 15 gün sahadan men cezası

4. Ceza: Joygame Oyunlarından Tamamen Uzaklaştırılır.

**Uygunsuz isimli ittifaklar dağıtılır.  Ceza kurucu/yöneticiye verilir.

**Çirkin/hakaret, reklam içeren kullanıcı isimleri süresiz kapatılır.

***Kullanıcı kontrolünde bulunan alanlardaki uygunsuz metin vb. düzenlenir.

7. Oyun Teknolojisine Müdahale:
Goley CezaSistemi

Oyun içerisinde kullanılmak üzere tasarlanmış yarı otomatik veya tam otomatik yazılım/donanımlar, oyun veri tabanına müdahale etmeye çalışmak, dahili komutları ile işlem yapabilecek harici veya entegre her materyal, ip değiştirici programlar ve siteleri, Proxy programları ve siteleri kullanımı tamamen yasaktır! Tespiti halinde ilgili hesap kapatılır.

Ceza:

Süresiz sahadan men cezası

6. Oyunun Teknik Hataları Ve Hataların Kullanılması Sonucu Haksız Kazanç:
Goley CezaSistemi

Oyunun herhangi bir programcılık hatasını, teknik açığını vb. hiçbir kullanıcı lehinde kullanamaz. Bu kesinlikle yasaktır! Her kullanıcı bulduğu hataları OG’lere (Oyun Görevlisi) mümkün olan en kısa zamanda bildirmekle yükümlüdür. Bu ve benzeri teknik hatalardan, açıklardan faydalanarak oyun içinde avantaj sağlayan ve diğer oyuncuların düzenini bozan kişilerin ilgili hesabı/hesapları kapatma yaptırımına maruz kalır. Aynı ceza uygulaması, oyuncunun bulduğu veya bildiği hatayı oyun yöneticilerine bildirmemesi sonucunda da geçerli olacaktır.

Ceza:

1. Ceza: Süresiz sahadan men cezası

5. Hesap Hırsızlığı:
Goley CezaSistemi

Hesap hırsızlığı başvurusunda ilgili hesap inceleme altına alınır. İnceleme altına alınan hesaba ait eşyalar, ip kayıtları tek tek kontrol edilir. Hesabın hırsızlığını yapan kişi tespit edildiğinde Goley sunucularındaki bütün hesapları kapatma yaptırımına maruz kalır.

 

Ceza:

1. Ceza: 15 gün sahadan men cezası + Hesap üstündeki tüm ekipmanlar silinir.

2. Ceza: süresiz sahadan men cezası 

4. Hesap Güvenliği:
Goley CezaSistemi

Goley sunucularındaki hesapların güvenliği, tamamen oyuncuların sorumluluğundadır. Bu konuda ihmal ve korunamamadan kaynaklanan herhangi bir hak kaybına uğranması durumunda, sorumluluk hiçbir şekilde kabul edilmemekle birlikte, oluşabilecek hasarlar için hiçbir şekilde hesap yedeklemesi veya kurtarması yapılmayacaktır.

Hesap Satışı/Takası ile ilgili faaliyetlere karışan, hesap paylaşımında bulunan oyuncuların "Hesap Güvenlikleri" kaldırılmaktadır. Hesap Güvenliği kaldırılan oyuncular üzerinde Joygame herhangi bir sorumluluk kabul kesinlikle kabul etmemektedir.

3. Hesap satışı/paylaşımı, süresiz sahadan men cezası (Uzaklaştırma)
Goley CezaSistemi

1. Hesap Satışı:

Goley’de hesap satışı kesinlikle yasaktır! Hesap satışı konusu ucu açık bir durum. Oyuncularımız hesaplarını satmıyor, arkadaşına veriyor ya da takas yaptım diyor. Bu da Goley için yasaktır. Her hesap, ilk sahibine geri döndürülür! Lütfen hesap takası, satışı ve arkadaştan devir alma gibi yöntemlere girmeyiniz. Yatırdığınız JoyPara’ları kaybetmemek için kendi orijinal hesabınıza yatırım yapınız. Bu şekilde el değiştirmiş hesaplar, kayıtlardan kontrol edilerek ilk sahibine geri döndürülmektedir. Buradan hareketle kullanıcının kendi sahip olduğu hesapleri, hesabı direk satış, açık artırma ya da herhangi bir şekilde başka kullanıcıya satması, takas etmesi, bunu duyurması, alıcı araması, pazarlık yapması kesinlikle yasaktır.

Ceza:

Satış yapıldığının farklı platformlar ile oyunda telaffuzu, kayıtlarda fark edildiğinde, hesapla ilgili 7 günlük kapatma işlemi gerçekleştirilecektir.

Eğer hesabın satışıyla ilgili itiraf kaydı, dekont, alışveriş ile ilgili kanıt sayılabilecek ekran görüntüleri yakalanırsa içerisindeki hesaplar kaç seviye olursa olsun, hesap SÜRESİZ SAHADAN MEN CEZASI (hesabı sattım, satın aldım vb.)

Ayrıca Nakit Eşya Dükkânında satılan oyun içi eşyaların gerçek parayla satımı yasaktır. Tespiti yapıldığı anda, ilgili hesap kapatılacaktır. Bu eşyalara sadece JP ve Goley Nakit sistemiyle sahip olabilirsiniz. Aynı şekilde oyun içi eşya satımı da yasaktır. Tespit edildiği ve kanıtlarla ispatlandığı anda eşya satım ya da alışverişi yapan hesaplar ilk seferinde 15 gün, ikinci seferinde SÜRESİZ SAHADAN MEN CEZASI

2. Küfür/hakaret (Ekran Görüntüsü)
Goley CezaSistemi

a.  1. İhtar Sarı Kart (1 hafta sohbet cezası)

b.  2. İhtar Kırmızı Kart (15 gün sohbet cezası)

c.  3. İhtar (1 ay sohbet cezası)

d.  4. İhtar 3 gün sahadan men cezası (Uzaklaştırma) * Alternatif %10 tecrübe cezası %10 para cezası

e.  5. İhtar 5 gün sahadan men cezası (Uzaklaştırma) * Alternatif %10 tecrübe cezası %10 para cezası

f.   6. İhtar 7 gün sahadan men cezası (Uzaklaştırma) * Alternatif %10 tecrübe cezası %10 para cezası

g.  7. İhtar 15 gün sahadan men cezası (Uzaklaştırma) * Alternatif %10 tecrübe cezası %10 para cezası

h.  8. İhtar 30 gün sahadan men cezası (Uzaklaştırma) * Alternatif %10 tecrübe cezası %10 para cezası

i.   9. İhtar süresiz sahadan men cezası (Uzaklaştırma)

1. Gereksiz reklam/flood yapan oyuncuya 12 saat cezası “İhtar”
Goley CezaSistemi

a.  1. İhtar

b.  2. İhtar sarı kart (12 saat susturma) * Alternatif maç yapamama

c.  3. İhtar kırmızı kart (24 saat susturma) * Alternatif maç yapamama

Futbol Oyunu Oyna

Online futbol oyunları deneyimi yaşamak isteyen oyuncuların vazgeçilmezi olan Goley’i hala oynamadınız mı? Favori takımını seç, arkadaşlarınla gerçek maç deneyimi yaşamaya başla! Şimdi sen de Goley futbol oyunu indir, online futbol oyna, tadını çıkar!

Online Futbol Oyun Oyna

Taraftarların coşkulu tezahüratları ile eğlenceli anlara tanık olacak, ücretsiz futbol oyunu ve online futbol oyunları ile eğlenceli vakit geçireceksiniz. Online futbol oyunu Goley ile heyecanını yaşamak için hemen Bedava Online futbol oyunu indir!

Ücretsiz Futbol Oyunu İndir

Türkçe spikerli futbol oyunu Goley, anlatımlı şekliyle maç deneyimini evinize taşıyor. Ücretsiz futbol oyunu Goley’i ücretsiz indir ve hemen futbol oynamaya başla. Futbol oyun deneyimi Goley’de seni bekliyor!