ÜYE OL

Lütfen kullanıcı adını ve şifreni gir!

Kullanıcı Adı / Şifremi Unuttum!

Detaylı Ara

Yetenekler ve İşler Kilitli

 • Vikare
  Konu: 14 Yanıt: 14
  182 JFP
  Topluluk Yöneticisi
  Offline
  Kazanılan Rozetler

  Bu iki sayfayı açmanın bir yöntemi “I” tuşuna basarak seyir defteri sayfasını açtıktan sonra oradaki seçeneklerden ilgili sayfayı seçmektir.

  Yetenekler: (Tamamını Okuyunuz) Arkadaşlar shift tuşuna basılı tutup “Z” tuşuna basarak bu ekranı açabilirsiniz. Buradaki yetenekler kendinizi geliştirmek için çok önemlidir. “I” tuşuna basıp açabileceğiniz seyir defteri (bilgi) ekranında yetenekleri yapabilmek için kullanacağınız puan bilgisi bulunmaktadır. Bu seyir defteri yani bilgi ekranındaki “yetenek eğitimi için” yazısının yanındaki puanınız yetenekler için kullanacağınız puandır.

  Bu puanı sonuna kadar kullanın. Çünkü puan zaten level atladıkça artar ve sadece yetenekler için kullanılır. Level atlama olayı ise oyunda puan kazandıkça olmaktadır. Yine seyir defteri ekranında terfi yazısının altında bulunan kırmızı çubuk her dolduğunda bir level atlarsınız. Ayrıca her düşman öldürme, asteroid patlatma ya da benzeri eylemler de size azar azar bu puandan kazandıracaktır.

  Tekrar yetenekler ekranına dönelim. Örneğin listeden ilk yetenek olan Atış Tekniğini tıklayın. Yanda o yeteneğe dair ayrıntılı bilgi gelecektir. İlk seviye için Atış Tekniği’nin maliyeti 500 dür. Bu maliyet size bahsettiğim yetenek eğitimi (terfi) puanıdır. Ve eğitim süresi 15 dakikadadır yani başlattığınızda 15dakika içinde eğitim sona tamamlanır. Aynı anda sadece tek bir yeteneğinizi geliştirebilirsiniz. O süre bitince yeni bir yetenek geliştirmeye başlayabilirsiniz. Hangi görevin size ne kazandıracağını görmek isterseniz yine sağ taraftaki ekrandan “Etki” kısmını okuyabilirsiniz.

  Yetenekleri her bir seviye arttırdığınızda maliyeti (puan) ve tamamlanma süresi artacaktır.

  Bazı yetenekler kırmızıdır. Bunun anlamı şudur. Örneğin Atış Tekniği yeteneğini yaparsanız bu yetenek seviye bir olur. Ve altındaki 2 yetenek de beyaz olur. Yani seviyesi arttırılabilir hale gelir. Böyle her yeteneğin altında kendiyle alakalı 2 adet açılabilir yetenek vardır. Atış Tekniğinin altındaki 2 yetenek Atış Tekniği ile alakalıdır. Atış Tekniğini her bir seviye atlatışınızda bu ikisini de bir seviye atlatabilirsiniz.

  Tavsiye isterseniz önceliği şu yeteneklere verin.

  Öncelikle silah ana başlığını altındaki Atış Tekniği ile bunun alt kategorisinde bulunan Keskin Nişancı ve İnce Tanzim Atışı yeteneklerinin geliştirilmesini öneriyoruz. Ayrıca yine silah ana başlığı altındaki Roket Saldırısı ile bunun alt kategorisinde bulunan Hızlı Kilit ve Doğru Hedefleme yeteneklerini de geliştirebilirsiniz.

  Gövde ana başlığı altındaki Zırhlı Mücadele ile bunun alt kategorisinde bulunan Acil Durum Prosedürleri ve Savunma Pozisyonu Alma yeteneklerinin geliştirilmesini öneriyoruz.

  Motor ana başlığı altında ise Pilotluk ile bunun alt kategorisinde bulunan Kaçınma ve İticiler yeteneklerinin geliştirilmesini öneriyoruz.

  İşler: İşler sayfası için shift tuşuna basılı tutarak “D” tuşuna basın. Buradaki işler sürekli görevlerdir. Çok olmasa da puan getirileri vardır. Bir işe tıkladığınızda yandaki ekrana ayrıntılı bilgisi gelir. Burada o işle alakalı olduğunuz rütbe ve tamamlayınca alacağınız rütbeyi de görebilirsiniz. Ve tabiî ki işi tamamlamak için yapmanız gereken yani hedefler.

  Aslında bunlar zaten sürekli yaptığınız şeylerdir. Mesela Droid Katılı. Örneğin size görev olarak 150 droid öldür der. Hedeflerde görünür 68/150 diye. Yani 68 öldürmüşsündür ve 150ye kadar ulaşırsan puan alırsın. Ulaştığında o iş bir level atlar. Ve bu defa rakam tekrar artar. Bu defa der ki 300öldür. Yani rakamın 150/300 olur. Tüm bu görevler böyle süreklidir.

  Kesinlikle bunları özellikle yapmaya çalışmayın. Zaten siz oyunu oynadıkça bunlar artacaktır. Bu arada her bir şey tamamladığınızda örneğin bugüne kadar toplam 5 droid öldürmüştünüz ve 1tane daha öldürdünüz. O an ekranda bu bilgi yazar beyaz bir yazıyla. 6/20. Yani sizi bilgilendirir. 14 tane daha vur iş tamamlanacak anlamında. Sonra yazı kaybolur. Bu görevlere asteroid taramak hatta maden bulmak da dahildir. Ama dediğim gibi özellikle yapmayın bunları. Siz oyununuzu oynayın. 

  Gelelim “başlık seç” olayına. Arkadaşlar level birden itibaren her iş için yanında “başlık seç” çıkar. Bu şu işe yarar. Size tüm bu işlerden sadece bir tanesini seçme hakkı verir. Örneğin Droid Katıl’ı seçmek istiyoruz. Droid Katıl’ının yanındaki “başlık seç”’e tıklayın. Böylece bir iş seçmiş olacaksınız. Ve bu seçtiğiniz iş, bilgi (seyir defteri) ekranınızda adınızın hemen altında lakabınız olarak görünecektir. Yani siz iyi bir droid katilisiniz. Abi o işte rütbe atladıkça lakabınız da daha havalı olmaya başlıyo J İşte “başlık seç” ile böyle lakabınızı değiştirebilirsiniz. Sizin bilgi (seyir defteri) ekranınıza bakan diğer oyuncular da lakabınızı görebilirler.

  0

  9.3.2015

  Link kopyalandı.