ÜYE OL

Lütfen kullanıcı adını ve şifreni gir!

Kullanıcı Adı / Şifremi Unuttum!

Detaylı Ara

[E] Dolunay Etkinlik Rehberi Kilitli

 • gussopk
  Konu: 13 Yanıt: 17
  -10 JFP
  Offline
  Kazanılan Rozetler

  Merhaba Duria Kahramanları,

  DOLUNAY ETKİNLİĞİ HAKKINDA

  ARKA PLAN:

  Varholm karanlık bir geçmişe sahip bir adadır: bir efsaneye göre, oraya gökten aydan gelen gümüş düşmüştür ve ada lanetlenmiştir. O zamandan beri Varholm'un ormanlarında güçlü ve acımasız bir kurtadamın yaşadığı anlatılır. Hiç kimse geceleri ormana gitmeye cesaret edemediği için ve sadece çok az kişi oradan geri dönebildiği için, Varholm sakinleri kurtadamların tam sayısını bilmemektedir.

  Yeni bir NPC, Rubina, birkaç umut vaad eden adaydan biridir. Kırmızı şapkalı cesur orman koşucusu klanını yok eden atakurt ve onun sürüsünden intkam almaya yemin etti. Varholm'a yaptığın ilk ziyarette Rubina ile mutlaka konuş. O kurtlarla daha önce karşılaştı ve onları nasıl mağlup edebileceğini biliyor.

  GÜNDÜZ VAKTİ VARHOLM

  KÜRE PARÇALARI

  Farketmişsinizdir ki, tüm Duria'da çetin rakiplerin (-/+ 5 seviye farkı olan rakipler) bu parçaları düşürme şansı vardır. Küre parçalarının açıklamasında Thabo isimli bir NPC ile konuşmadan bahsedilmekte.

  THABO, KÜRE BÜYÜCÜSÜ

  Bu küre büyücüsü, güney ülkelerinin sakinlerine has çekiciliğe ve sabırsızlığa sahiptir. Thabo, uzak bir yerden gelmekte ve bilinmeyen bir büyüyü ve anlatmaktan mutluluk duyduğu güney ülkelerine ait hikayeleri beraberinde getirmiştir.

  Thabo, yeni bir NPC. Onu, Grimford hariç her şehirde bulabilirsin. Thabo, Duria'da vakit geçirdiği sürece çetin rakiplerinden küre parçaları düşürme şansın olacak.

  Seçenek a)
  Thabo, 5 x küre parçasını senin kendini Varholm isimli yeni haritaya götürmeni sağlayacak, ışınlama nesnesine (küre yolu) dönüştürür.
  Seçenek b)
  Küre yollarını Thabo'dan Andermant karşılığı satın alabilirsin.
  VARHOLM'A GiDEN YOL  Kendini oraya ışınlamak için Varholm'a küre yolunu aktive et.
  (Soldaki resim

  Açıklama: Eğer karakter ölürse, aynı yerde hayata dönmeyi seçtiğin için son ziyaret ettiğin şehirde hayata döndürüleceksin. Varholm'da oyunu terkedip, oyundan çıkış yaparsanız, oyuna tekrar giriş yaptığında kararkterin hala Varholm'da olacaktır.

  VARHOLM'DA  Varholm'da Şüpheli John ve adı Rubina olan yeni bir NPC'nin görevlerini tamamlayabilirsin. (Sana bir masal kahramanını hatırlatıyor mu?)


  Rubina senden gümüş özü toplamanı isteyecek. Bu özleri saklaman mümkün olmayacak, ama Rubina sana bir gümüş büyüsü verecek. (Sağdaki resim)

  Şüpheli John'un görevini aktive edebilmek için öncelikle Rubina'nın görevini tamamlamalısın. Rubina'nın görevi sadece bir kez tamamlanabilir, buna karşın Şüpheli John'un görevi her zaman yeniden tamamlanabilir.  Thabo gibi Şüpheli John da Varholm'a giden birkaç küresel yolları ya da Andermant karşılığı 5'li paketler sunmaktadır.

  Şüpheli John, sadece Varholm'daysan sana küre yolunu sunmaktadır.

  GÜMÜŞ ÖZLER  Gümüş özlerini sadece Varholm'daki
  gümüş arayıcı cevher gnomlarından temin edebilirsin.
  Gümüş özleri Dolunay etkinliklerine katılmak için belirleyicidir.
  Gece Varholm'un üzerine çöktüğünde artık gnomlardan gümüş özü akmayacaktır.
  Avrupa folklörünü tanıyanlar, gümüşün kurt adamlara karşı en iyi silah olduğunu bilirler.  Sadece yeterli gümüş özü ya da aktif bir gümüş büyüsü ile Varholm'a yerleşmek isteyen kurt adamlara karşı koyabilirsin.
  Gümüş özü ve gümüş büyüsü olmadan karanlıkta Varholm'un ormanlarında güvende değilsin. (Varholm'un gece versiyonu)
  Gümüş büyüsünün iki versiyonu 5 dakika ile 1 saat arasında etki etmektedir.

  VARHOLM'DA GECE  Oyuna giriş yaptığında ve Duria'ya kendi karakterinle girdiğinde, dolunay etkinlikleri sırasında bir bilgilendirme gösterilecektir.
  Oyuncular ilerleme kutucuğunu sadece etkinlik aktif olduğunda doldurabilecekler:
  Gece Varholm'da olmalısınız.  Rubina'nın sizin için başka bir görevi daha var. Yeni görevi tamamladığınızda Rubina size işinize yarayacak başka çğeler verecek: Varholm'a giden küre yolları, Varholm sandıkları, gümüş büyüsü ve kurtadam kanı ile dolu bir şişe.  Gümüş özelerin tükendiyse ya da gümüş özü toplayamadıysan çaresiz değilsin:
  NPC Şüpheli John, Andermant karşılığında gümüş özü satmaktadır.  Şüpheli John, sattığı öğelerin arasına şunları da ekledi:
  Varholm'a giden yolda harita üzerinde değişik yerlere dağıtılmış amforalara rastlayacaksınız.  Normalde elde ettiğiniz ganimetin yanı sıra kurtadamlardan kurtadam kanı şeklinde ilerleme elde edeceksiniz.
  Oyuncular, bazı duraklarda ilerleme kutucuğunda kurtadam kanıyla dolu bir şişe alacaklar.


  Kurtadam dolu şişe, etkinlik lideri "Atakurdu"nu çağırmak için gereklidir.
  Şişe, bir sunak ile etkileşim için gereklidir.  Diğer kurtadam türlerinde olduğu gibi Boss'a sadece gümüş büyüsünün etkisi ya da gümüz özleri ile zarar verebilirsiniz. Etkinlik lideri „Atakurdu“nun bilgi ekranındaki nesneleri ve aşağıdaki nesneleri ekleme şansı vardır:  Atakurdu miğferi(Savaşçı)
  Atakurdu başı (Korucu)
  Atakurdu şapkası (Büyücü)
  Atakurdu topuzu
  Atakurdu asası
  Atakurdu uzun yayı
  Atakurdu kitabı
  Atakurdu okluğu
  Atakurdu yuvarlak kalkanı
  Emote Ay yürüyüşü
  Emote Ay yürüyüşü (tüketim maddesi)
  Varholm sandığı

  Açıklama : Benzersiz öğeler her düşüşte yeni, rastgale bir değer alır.


  VARHOLM SANDIĞI  her zaman şunları içermektedir:

  • 2 x Kurtadam kanı
  • 50 Gümüş özü  • Fazladan gümüş özü
  • Amfora anahtarı
  • Emote Ay yürüyüşü (tüketim maddesi)
  • Gümüş gücü tomarı (5 dakika)
  • Evrensel şifalı içecek

  Ayrıca Jackpot yakalama şansınız da var.

  Bilgi: "Atakurdu” her zaman rastgale değerli taşlar bırakabilir.

  Ay dönemleri ve biraz basit takvim bilgisi ile erkinliğin ne zaman başlayacağını siz de hesaplayabilirsiniz.

  Bonus soru: Bir yılda kaç tane dolunay gözlemlenir?

  Eğer cevabı biliyorsanız, normal kurtların karanlığın acımasız avcıları olan Varholm kurtlarına nasıl dönüştüğünü de biliyorsunuzdur.

  0

  16.7.2013

  Link kopyalandı.