100% Türkçe

Günümüzde online oyunların fazlası ile kullanıcılar tarafından tercih edildiği herkesin bildiği bir gerçek konumundadır. Çok çeşitli sektöre hitap etmeyi başaran oyunlar, her türlü oyuncu grubuna hitap etmeyi başarmaktadır. Bu sektörler genellikle arkadaşlık prensibi ile çalışmakta, milyonlarca oyuncuya ulaşan bir ağın temelini oluşturmaktadır. Her geçen gün artış gösteren oyuncu kitlesi ile büyük imzalara oyun atan firmaların yeni girişimleri de takdirle karşılanmaktadır.

Dans oyunları, her ne kadar diğer oyun gruplarının gerisinde kalsa ve daha küçük bir kitleye hitap etmeyi başarsa da kısa zamanda popüler bir kategori olma fırsatını yakalamıştır. Son zamanların en önemli gelişmelerinin yaşandığı ve birçok oyuncuya ulaşmayı başaran online dans oyunlarının, küçük bir kitleye hitap etmesi tahmin edilirken, gözle görülür büyük bir ağa hitap edebilecek kapasiteye ulaşması ise tesadüf olarak yorumlanmamalıdır.

Dans etme günlük hayatta olduğu gibi teknik çalışmalar ile sanal dünyaya da yansıtılmayı başarılmıştır. Bu konuda genellikle bayan kitlenin takdirini kazansa da erkek oyuncuların da bu konuda bir hayli istekli oluşu, oyun yapımcılarını heyecanlandırmaya yetmiş hatta artmıştır. Bu kadar geniş ve özenli bir çalışmanın akabinde ortaya çıkan bu oyunların, büyük bir kitleye ulaşması aslında tesadüf olarak da yorumlanmamalıdır.

Dans oyunu oyna başlığı ile sizlerin beğenisine sunulan oyunların, editörlerimiz tarafından incelenmiş ve gerçekten büyük oyuncu kitlelerine ulaşmayı başarmış oyunlar olması da bir hayli dikkat çekicidir. Günlük hayatta farklı bir ilgi alanı olmayı başaran ve genelde toplumumuz tarafından büyük de bir kitleye ulaşamayan dans kültürünün, sanal dünyada bu kadar beğeni toplaması da başarılı projelerin ortaya çıkardığı bir sonuç olarak yorumlanabilir. Hali hazırda yüzbinlerce oyuncuya ulaşmış arkadaşlık temelli dans oyunlarının bulunması, yapımcıları heyecanlandıran gelişmelerin başında yerini çoktan almıştır.