ÜYE OL

Lütfen kullanıcı adını ve şifreni gir!

Kullanıcı Adı / Şifremi Unuttum!

Detaylı Ara

Sıkça Sorulan Sorular (SultanOğuz'dan Cevaplar) Kilitli

• Oguzhann007
    Konu: 2 Yanıt: 38
    0 JFP
    Cengiz Han'ın Savaşçısı
    Kazanılan Rozetler

Merhaba Arkadaşlar,

Ben Türk Irk'ıdan SultanOğuz Loncam Ottoman.

Bu konuyu takıldığınız soruları sorarak hem size hemde bilmeyelere yardımcı olmak amacıyla açtım. Sorularınızı bekliyorum.

[size=150]Not:[/size] Cevaplar 1. Mesaja yazılacaktır.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1)Soru: Çevrimdışı Dans görevini nasıl yapabiliriz?

1)Cevap:

Görevin Leveli: 40
    Alınan yer: Pekin
    Alınan NPC: [MGM] Kulüp Resepsiyonisti
    Görevi Teslim edeceğimiz NPC: Çevrimdışı Özel Tecrübe S

Görevi yapabilmek için öncelikle [Kulüp] Kulüp Pekin etkinliğine girmeniz gerekiyor, etkinlik giriş saati 23:00 bitiş saati 09:00 etkinliğe [MGM] Kulüp Resepsiyonisti NPC'sinde girebilirsiniz. Girdikten sonra Kulüpteyken ESC'ye basıp Oyundan çık butonuna basıyoruz. Gelen pencereden Çevrimdışı Klüp Vekilliği butonuna basıyoruz. Pencerede yazı fazla gözükmüyor, gözüken kısım imdışı Klüp Vek butonuna basıyoruz ve ekrana küçük Sistem İpuçları başlıklı bir pencere geliyor. Bu pencereye Onayla diyoruz ve 9 Saniye sonra oyundan çıkıyoruz. Çıktıktan sonra Sunucu Meşgul daha sonra tekrar deneyin! diye bir mesaj gelebilir aldırmayın tamam diyip oyundan çıkabilirsiniz.

[size=200]Not:[/size] Çevrimdışı dans görevini yaparken exp ve saygınlık kazanırsınız.

[size=150]Resimli Anlatım:[/size]

[size=120]Saygılarımla, SultanOğuz[/size]

[size=200]Not:[/size] Görev Şuanlık hatalıdır. Vekillik olur ama görevi veremezsiniz.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2)Soru: Demir Küreği nereden bulabilirim?

2)Cevap: Demir Küreği Genel Tüccar adındaki tüccardan alabilirsiniz. Peki Genel Tüccar nerede?
    Genel Tüccar, Başkentte haritayı açtığınızda haritada Dükkan yazan yerde.

3) Soru: Görevim kalmadı nasıl level atlayacağım?

Görevin amacı: 200 tane canavar kesmek.

3) Cevap: Göreviniz kalmadıysa görev bulamuyorsanız, Lonca görevleri yardımıza koşuyor. Lonca görevlerinden Canavar Kovalama görevi çok yüksek exp veren görevdir. İlk aldığınızda 910.000 exp verir ve loncanıza 50 lonca desteği verir ve her aldığınızda exp oranı yükselir.

+Peki Canavar Kovalama görevini nereden alabilirim?
    -Görevi almak için Başkentte haritayı açın ve Lonca yazan yere gidin ve ordan Lonca Görev dağıtıcısından görevin alın.

[size=200]Not:[/size] Görev günde 1 kere yapılır.

4) Soru: Ejderha Adasına nasıl gidebilirim?

4) Cevap: Ejderha Adasına başkentte haritayı açın Eskort ve Etkn. yazan yere gidin. Eskort ve Etkn. yazan yere gittidiğinizde Kahramanlar Arenası ışın. NPC'sini göreceksiniz. Ona tıklarak gidebilirsiniz.

[size=200]Not:[/size] Tangut Mezarlığına'da buradan gidebilirsiniz.

5)Soru: Pelerin nereden bulabilirim?

5)Cevap: Envanterinizde bulunan Büyüme Hediye Paketinde çıkar. Hediye Paketinde 20. Seviye'yi açtığınızda çıkar. 20. Seviyeyi açabilmeniz için 10. Seviyeyi açmanız gerekiyor.

6)Soru: Tavşan nereden bulabilirim?

6)Cevap: Envanterinizde bulunan Büyüme Hediye Paketinde çıkar. Hediye Paketinde 30. Seviye'yi açtığınızda çıkar. 30. Seviyeyi açabilmeniz için 20. Seviyeyi ve 10. Seviyeyi açmanız gerekiyor. Açtığınızda Tavşan Parşömeni verir sağ tıkladığınızda E ye bastığınızda Tavşanı görebilirsiniz.

7) Soru: Hayvan, Pet (Kurt, Atmaca, Ayı, Sırtlan) vb. nasıl alabilirim?

7) Cevap: Herkeste hayvan bulunmaz. Hayvanlar Buff'dır yani skill sadece belirli karakterler alabilir.

Hayvan alabilen karakterler ve hayvanları;

Keşiş: Ayı ve Kurt
    Şaman: Sırtlan
    Okçu: Atmaca

8) Soru: Han Taşı Nedir?

[center][/center]

8) Cevap:Han Taşı, "Tabletleri Toplama" adlı göreve ait eşyadır. Görevi sadece Cumartesi günleri alıp, Cumartesi günleri teslim edebiliyorsunuz. Görevi almak için başkentinizde bulunan Hazine Aktivite Görevcisi Alina'ya gitmeniz gerekmektedir.

Görevi aldıktan sonra labirente gidip orada bulunan yaratıkları öldürerek harfler toplayabiliyorsunuz. Görevi tamamlamak için toplayacağınız hafler TENGRI kelimesini oluşturmalıdır. TENGRI kelimesini oluşturduktan sonra Cumartesi günü görevi teslim edebilirsiniz.

Tabletleri Toplama görevi sizi seviyenize göre tecrübe puanı ile ödüllendirir. Karakterinizin seviyesi ne kadar yüksekse o oranda tecrübe puanı kazanırsınız.

[size=200]Not:[/size] Bu soru ve cevap için Shinra teşekkürler.

9) Soru: Hükümet Eskortu (Ulusal Teslimat Emri) görevi nasıl yapılır?

9) Cevap: Başkent'te Eskort yazan yere gidiyoruz ve Yük Eskortu Görevlisi (Tuo Mache)'ne tıklıyıp önümüze gelen menülerden Hükümet Eskortu'na basıyoruz ve alıyoruz. Görevi aldığımızda görev kutusuna Vatan Hainine teslim et diyor ama görev Vatan Hainine verilmiyor. Türk Şehir Eteklerindeki [size=100]Simsar[/size] adlı npc'ye veriyoruz.

[size=100]Resimli Anlatım:[/size]

[size=200]Not:[/size]Bu görev her gün 3 kere yapılır ve her yapılışta veridiği exp artar.

10) Soru: Kuprit Matkap nasıl üretilir?

10) Cevap:

Merhabalar,

Bir önceki yazımda Cengiz Han 2‘de mesleklerin genel olarak açıklamalarını yapmıştım. Bu yazımda detaylı olarak Hint Cevher Üreticiliğinden bahsedeceğim.

Öncelikle Hint Cevher Üreticisi olmamız için 35. Seviyeye ulaşmamız gerekiyor, 35. seviyeye ulaştıktan sonra haritamızda Mesleklerin yer aldığı alana gidiyoruz.

Bu alanda tüm mesleklerin OOK’ları bulunuyor. Öğreneceğimiz meslek Hint Cevher Üreticiliği olduğu için “Baozhu” gidiyoruz.

Burada yapacağımız işlem çok basit. Resimde de gördüğünüz gibi sadece Hint Cevher Üreticiliğini seçerek mesleğimizi almış oluyoruz.

Hint Cevher Üreticiliğini 2 Gümüş 500 Bakır karşılığında öğrenmiş olduk. Peki biz Hint Cevher Üreticiliğiyle neler üretebiliriz ?

Öncelikle mesleği öğrenmemiz yetmiyor. Mesleği öğrensek bile üretebileceğimiz eşyaların formüllerini öğrenmemiz gerekiyor. Yoksa böyle boş bir alan ile karşı karşıya kalacağız :)

Formlleri nereden alabiliriz ? Bu sorunun cevabı çok basit.

Hint Cevher Üreticisi Baozhu’dan Cevher Üreticiliği Formülleri Dükkanına giriyoruz. Buradaki formülleri satın alıyoruz ve sağ tıklayarak öğreniyoruz.

Şimdi mesleğimizi aldık, formüllerimizi öğrendik. Yetenek penceresinden sağ altta bulunana “Yaşam” sekmesine geliyoruz.

İster bunu yetenek penceremize taşırız, istersenizde “K” kısayolunu kullanarak mesleklerinize ulaşabiliriz. Şimdi bir sonraki aşamamıza geçelim ve videomuzu izleyelim
    [size=200]
    Video : Kurpit Matkap Nasıl Üretilir.[/size]

http://www.youtube.com/watch?v=dxI497FJ3f8

Üretimimizi de yaptıktan sonra, son olarak öğrendiğiniz mesleğin bırakmak için yine aynı OOK giderek ” Hint Cevher Üreticiliğini Unut” diyerek öğrendiğimiz mesleği unutabiliriz.

Bir sonraki blog yazımda görüşmek üzere :)
    Aklınıza takılan, merak ettiğiniz tüm soruları yorum olarak bildirebilirsiniz.
    Sağlıcakla kalın.

11) Soru: Arkadaşlık Oyunu görevi(etkinliği) nasıl yapılır?

11) Cevap:
    Bu görevi bazı arkadaşlar yapamamakta bunun nedeni ise görevin düzenli olarak yazılmamasından kaynaklanılıyor. Önce istenilen item sonrada itemin bulunduğu yer yazılınca normal olarak karışıklılığa sebep oluyor. Fazla uzatmadan hemen resimli olarak anlatıma geçeyim;

Ve Son olarak bu npc'ye görevi veriyoruz.

Not: Her gün yapabilirsiniz. saat 19:30 da başlıyor saat 24:00'da bitiyor.

0

05.02.2012

Link kopyalandı.
  • goktuggokcen148
    Konu: 0 Yanıt: 3
    0 JFP
    Cengiz Han'ın Savaşçısı
    Kazanılan Rozetler

kardeş lord olmak icin savasa girmem geerekiyormuş savaşa nasıl girerim

0

05.02.2012

Link kopyalandı.
  • Oguzhann007
    Konu: 2 Yanıt: 38
    0 JFP
    Cengiz Han'ın Savaşçısı
    Kazanılan Rozetler

Bunu bilmiyorum :) hiç Lord olmadım. :)

0

05.02.2012

Link kopyalandı.
  • umit375
    Konu: 0 Yanıt: 2
    0 JFP
    Cengiz Han'ın Savaşçısı
    Kazanılan Rozetler

ben oyuna kayıt oldum mail aktive mesajı geldi aktive ettim ama oyuna girdiğimde kullanıcı adı yanlış veya aktive edilmemiştir diyor.siteye girdiğimde sorun yok ama oyuna giremiyorum yardımcı olursanız sevinirim

0

05.02.2012

Link kopyalandı.
  • qoe764
    Konu: 0 Yanıt: 1
    0 JFP
    Cengiz Han'ın Savaşçısı
    Kazanılan Rozetler

3 Başlı Ejderha görevinde ejderha ne zaman geliyor ?

0

05.02.2012

Link kopyalandı.
  • goktuggokcen148
    Konu: 0 Yanıt: 3
    0 JFP
    Cengiz Han'ın Savaşçısı
    Kazanılan Rozetler

ben oyuna kayıt oldum mail aktive mesajı geldi aktive ettim ama oyuna girdiğimde kullanıcı adı yanlış veya aktive edilmemiştir diyor.siteye girdiğimde sorun yok ama oyuna giremiyorum yardımcı olursanız sevinirim

Joygameye giriş yap sonra joygamemin oyunlarından cengiz han 2 yi seç orda üyeligi aktive et cıkacak ona tıkla gir

0

05.02.2012

Link kopyalandı.
  • mamimi12
    Konu: 15 Yanıt: 32
    0 JFP
    Cengiz Han'ın Savaşçısı
    Kazanılan Rozetler

görevde ejderha adasına git 3 başlı ejderha'yı öldür diyor. Ejderha adasına nasıl gideceğim?

0

05.02.2012

Link kopyalandı.
  • babuna57
    Konu: 2 Yanıt: 16
    0 JFP
    Cengiz Han'ın Savaşçısı
    Kazanılan Rozetler

Labirentten Kral Olmak İçin Savaşa Girebilirsiniz..
    Kahramanlar arenası ışınlanma geçidinden ejderha adasına gidebilir tüm canavarları 4-5 kere kestikten sorna mahmudun oğlunu kesip öbür tarafa geçiniz diğer mapteki mahmutu da kestikten sonra üç başlıyı kesebilirsiniz.

0

05.02.2012

Link kopyalandı.